Інші податки
Тема: Історія, сьогодення та майбутне податкової служби

Місце зустрічі — офіційний портал органів ДПС України

Податковою службою України розроблено низку інформаційно-аналітичних інструментів, які дали змогу суттєво покращити відносини між працівниками ДПС та платниками податків.

Завдяки впровадженню електронних засобів обміну інформацією зменшилася кількість особистих контактів платників податків з органами державної податкової служби. Якщо два роки тому лише 39% платників подавали податкову звітність у електронній формі, то сьогодні цей показник становить понад 90%.

З метою створення сталої податкової системи, яка сприятиме ефективному функціонуванню економіки та запровадженню прозорих процедур адміністрування податків, ДПС України здійснюються роботи зі створення інтегрованої автоматизованої інформаційної системи. Це дасть змогу за допомогою сучасних технологій вдосконалити процеси управління з метою якіснішого обслуговування платників податків, зниження витрат праці та підвищення ефективності процесів операційної діяльності. Наразі офіційний портал органів ДПС України перетворюється на базовий майданчик діяльності податкової. Це і кабінет для оперативної роботи, і місце зустрічі платника податків та податківців.


Офіційний портал органів ДПС

Державна податкова служба України оновила офіційну сторінку в мережі Інтернет (www.sts.gov.ua). Це перший крок на шляху до створення єдиного веб-порталу податкового відомства, спрямованого на надання нових якісних послуг для платників податків.

З метою удосконалення системи адміністрування податків і зборів, впровадження електронних сервісів обслуговування платників 27 веб-сайтів територіальних органів у подальшому буде інтегровано в єдиний веб-портал органів ДПС України.

На сьогодні змінено не лише дизайн головної сторінки сайту центрального апарату податкової служби, а й структуру, адаптовану до потреб платників податків. Податкове законодавство представлено за такими категоріями платників податків: «Фізичним особам», «Юридичним особам», «Самозайнятим особам». Крім цього, на сайті розміщено кодифікований Податковий кодекс України та «Податковий календар», що інформує про дату подання звітності та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). Створено нові розділи: «Бюджетні рахунки», «Довідники», «Переліки», «Реєстри».

Електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

Цей сервіс розраховано на тих клієнтів, які бажають перевірити надійність свого ділового партнера. Для цього достатньо знати його код ЄДРПОУ або його точну назву. Інформаційна система ДПС України здійснює швидкий пошук у власних базах даних, доступних для публічного використання, і повідомляє клієнту про результати пошуку.

Електронний сервіс «Реєстр платників ПДВ»

Відповідно до п. 183.13 ст. 183 Податкового кодексу України для інформування платників ПДВ центральний орган державної податкової служби щодекади оприлюднює на своєму веб-сайті дані з реєстру платників ПДВ. За допомогою цього сервісу можна дізнатися про те, чи є дійсним свідоцтво ПДВ свого бізнес-партнера.

Отже, вищенаведені сервіси допомагають уникнути можливих проблем від співпраці із сумнівними партнерами. За останній місяць ними скористалися понад 37 тис. осіб.

Зручні інформаційні онлайн-сервіси для надання інформації

Впроваджено низку зручних електронних сервісів, які дають змогу в режимі онлайн інформувати платників податків щодо:

  • розрахунків з бюджетом (квитанція щодо стану розрахунків з бюджетом);
  • наявності заборгованості (довідка про заборгованість з податків та зборів (обов'язкових платежів));
  • результатів зіставлення податкового кредиту і податкових зобов'язань в реєстрах податкових накладних і Єдиному реєстрі податкових накладних.

Один з останніх електронних сервісів — повідомлення про наявність податкового боргу електронною поштою. Це швидко, просто, раціонально.

Відтепер платник податку отримає можливість щомісяця дізнаватися про наявність у нього податкового боргу як з поточним статусом, так і дані щодо динамічних змін такого боргу в бік збільшення/зменшення, аж до повного розрахунку з бюджетом.

Функціонування послуги забезпечується шляхом розсилки інформаційною системою ДПС України каналами сучасних інформаційних технологій спеціального інформаційного повідомлення за уніфікованою формою. Таким чином, отримуючи на власну електронну адресу таке повідомлення, платник податків зможе своєчасно попередити негативні наслідки, пов'язані з несплатою або несвоєчасною сплатою узгодженого грошового зобов'язання.

Нещодавно було запроваджено послугу з видачі довідок про відсутність податкового боргу в режимі онлайн і електронною поштою. Клієнту достатньо в запиті зазначити спосіб отримання довідки, і у нього немає потреби відвідувати податкову інспекцію двічі, щоб замовити довідку і забрати її.

Довідку про відсутність податкового боргу відтепер можна замовити в онлайн-режимі й отримати електронною поштою.

Залежно від вибору способу отримання довідки платнику податків, який не має заборгованості, засобами електронного зв'язку надсилається довідка в електронному вигляді або інформаційне повідомлення у вигляді квитанції інспектора про стан розгляду довідки за місцем обліку.