Новини

Щедро посієш — багато збереш

Триває Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей — 2011». На Львівщині названо переможців обласного рівня.


З кожним роком коло його учасників дедалі розширюється. Згідно з умовами конкурсу це  учні середніх і старших класів. Цьогоріч взяти участь у конкурсі, надіславши власні твори, висловили бажання понад 1,5 тисячі хлопців і дівчат. Переважна більшість творчих робіт засвідчує, що їх автори не лише мають сформоване бачення громадянського обов’язку щодо сумлінної сплати податків, а й уміють викласти, представити власну думку в літературному чи образотворчому жанрі.

Серед образів, відображених авторами поданих на конкурс творів, чимало не лише витворених уявою, а й традиційних казкових персонажів. Це і Котигорошко, і захисник народних інтересів Запорозький козак, і невтомна Пташка, хитрий Лис і жадібний Вовк, які живуть і працюють поруч з податківцями, уособлюючи і сумлінних, і нечистих на руку платників податків.

Комісія визнала переможцями обласного конкурсу в номінації «Художні твори» дев’ятьох учасників, а троє отримають заохочувальні призи. В номінації «Твори декоративно-прикладного мистецтва» — десять переможців (один із учасників отримає заохочувальний приз). Кращими літературними творами визнано доробки п’яти конкурсантів (двоє отримають заохочувальні призи). За активну участь у конкурсі особлива подяка — дітям Вінниківської школи-інтернату, їх нагороджено спеціальними відзнаками і подарунками.

♦ Заступник голови ДПА у Львівській області Олексій СТОРЧИЛО:

«Робота з майбутніми платниками податків — один із важливих напрямів просвітницької діяльності податкової служби загалом і нашого регіону зокрема. Якою бути країні завтра, цілковито залежить від рівня свідомості й патріотизму нинішнього підростаючого покоління. І саме Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Податки — очима дітей», започаткований понад 10 років тому, дав можливість по-новому підійти до такої важливої теми, як патріотичне вихованння громадян.

У ньому поєдналися й тісно переплелися здавалось би непоєднувані речі — податки і творчість. Відтак, як засвідчила практика, сюжети творчих доробків юних особистостей на податкову тематику виявилися настільки глибокими, що залишається лише дивуватися, як тонко діти вміють відчувати реалії життя. Нинішні діти не гірше за дорослих володіють інформацією щодо доходів і видатків держави й самотужки називають основні бюджетоформуючі податки, що наповнюють джерело, з якого черпають кошти освіта, наука, культура, соціальна сфера. Отже, з юних років ми виховуємо у них повагу до законів. Це великий плюс. Бо споконвіку підмічено: щедро посієш — багато збереш»


Олена ГЛЕБА,
головний державний податковий інспектор
відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень
громадян ДПА у Львівській області