Статті

Наразі податкова найменш корумпована серед державних структур

Голова ДПС України Олександр Клименко під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні«Ми працюємо над створенням сучасної європейської моделі оподаткування», — заявив Голова ДПС України Олександр КЛИМЕНКО під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні.


«Поліпшення податкового сервісу — це моя персональна відповідальність перед бізнесом і Президентом України Віктором Януковичем, який, вітаючи податківців з професійним святом, заявив: «Ми мусимо сформувати сучасну дієздатну податкову систему європейського зразка — як за формою, так і за суттю», — зазначив очільник податкового відомства.

З його слів, перетворення податкової з фіскального органу на сервісну службу відбувається успішно, й з обраного шляху в ДПС звертати не збираються. Створення привабливого бізнес-клімату, зокрема для іноземних інвесторів, є пріоритетом. Голова ДПС України також нагадав присутнім, що податкова ініціювала широкомасштабне дослідження серед українських, американських і європейських компаній, що працюють в Україні. Його метою є побудова індексу інвестиційної активності, на підставі якого розроблятимуться заходи з поліпшення якості інвестиційного клімату в державі.

«Сьогодні триває копітка робота: вносяться відповідні зміни до законодавства, спрощуються відносин між податківцями та представниками бізнесу, встановлено взаємну відповідальність. Попереду — кроки щодо поетапного зниження ставок податку на прибуток і ПДВ, спрощення процедур звітності, розширення електронних сервісів для платників тощо. У новій системі податківець має стати партнером платників податку з наповнення бюджету держави. Роз’яснення та консультування мають стати згідно з європейським принципом основною формою роботи податкової служби», — наголосив Голова ДПС України.

У результаті реалізації стратегічних цілей у ДПС очікують підвищення позицій України в міжнародних рейтингах з оцінки інвестиційного клімату — насамперед у рейтингу Світового банку Doing Business.

«Для нас важливо, щоб світова бізнес-спільнота обирала нашу країну для інвестицій. І для цього є всі підстави. Останні дослідження, зокрема, свідчать, що наразі органи ДПС — найменш корумпована державна структура», — зауважив Олександр Клименко.

Голова ДПС України порушив також питання трансфертного ціноутворення.

З його слів, державна податкова служба наполягає, щоб точка прибутку всіх транснаціональних корпорацій, які мають виробничі потужності в Україні, була в нашій державі. Саме такий принцип буде покладено в основу національних стандартів у галузі трансфертного ціноутворення.

«Неприпустимою є ситуація, коли фінансово-промислові групи доводять до банкрутства свої українські філії, а прибуток «виводять» у країни з пільговим оподаткуванням», — наголосив Олександр Клименко.

З його слів, для ефективного оподаткування транснаціонального бізнесу для податкових служб усіх країн першочерговим стає питання визначення точки прибутку. А це передбачає як обмін інформацією на міжнародному рівні, так і єдині підходи до моніторингу діяльності підприємств.

Саме тому фахівці податкової нині працюють над розробкою національних стандартів у сфері трансфертного ціноутворення, базуючись на міжнародних документах — рекомендаціях Ради ЄС, визначених у Кодексі поведінки щодо документації з трансфертного ціноутворення, та посібнику з трансфертного ціноутворення Організації економічного співробітництва та розвитку.

Президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі підкреслив важливість змін, що відбуваються під час реформування органів ДПС, та заявив про готовність до плідної співпраці з українськими податківцями заради поліпшення бізнес-клімату в Україні.


Сергій СОБУЦЬКИЙ,
serhiy@visnuk.com.ua