Статті

Підпільної типографії більше не існує

Працівники податкової міліції Луганщини за участю фахівців центрального апарату податкової міліції ДПС України ліквідували потужну підпільну типографію, оснащену новітнім поліграфічним обладнанням, яке давало можливість у промислових масштабах виготовляти високоточні підроблені марки акцизного податку України та кількох держав Східної Європи.


Незаконний бізнес був глибоко законспірованим: намагаючись зберегти таємницю, організатори обладнали типографію в приміщенні одного з колишніх промислових об’єктів м. Луганська, яке наразі належить приватній особі.

Занедбана зовні будівля для стороннього ока тривалий час видавалася забутою та залишеною. Натомість зовсім інша картина відкрилась усередині цього «засекреченого» об’єкта.

Під час обшуку, проведеного в рамках порушеної кримінальної справи, працівники податкової міліції виявили в підземному та на першому поверхах цього приміщення промислову поліграфічну лінію, яка давала змогу виконувати повністю весь технологічний цикл виготовлення марок акцизного податку.

Зокрема, крім потужного друкарського станка та спеціальної друкарської офсетної машини, які забезпечували масове виробництво підроблених акцизних марок, до складу виробничих потужностей нелегальної типографії входило спеціальне копіювальне обладнання для виготовлення форм для офсетного друку, пристрої для нанесення на марки акцизного податку захисного голографічного елемента, нумерації тощо.

Нелегальне виробництво було обладнане вантажним ліфтом.

Було створено всі умови для комфортного проживання обслуговуючого персоналу.

У ході проведення слідчо-оперативних дій податківці встановили, що на час перевірки «підпільники» спеціалізувались на виготовленні марок акцизного податку для маркування вітчизняної тютюнової продукції. Однак зважаючи на велику кількість різноманітної фурнітури для виготовлення акцизних марок — печатних форм, діапозитивів, захисних голографічних елементів, спеціального паперу та фарби, зрозуміло, що підпільна типографія у будь-який момент могла розпочати випуск підробок високої якості для маркування як української алкогольної продукції, так і лікеро-горілчаної продукції підприємств-виробників низки зарубіжних країн.

За оцінками спеціалістів, вартість виявленого обладнання, готової продукції, фурнітури та інших товарно-матеріальних цінностей, які забезпечували життєдіяльність підпільної типографії, становить близько 1 млн. грн.

Тривають подальші спеціальні заходи, спрямовані на встановлення повного кола фігурантів, причетних до нелегальних оборудок, і виявлення каналів надходження до підпільного виробництва необхідних сировини та матеріалів.


Сергій СТЕПАНОВИЧ,
Головне управління податкової міліції ДПС України