Новини

Ліквідовано конвертаційний центр

Працівники податкової міліції ДПС у Запорізькій області припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, який займався конвертацією коштів шляхом невідображення реального обігу товару, надання неправдивих відомостей у звітності з використанням новітніх технологій. Згідно з аналітичними даними за період 2010 — 2012 рр. обіг коштів конвертаційного центру становив понад 500 млн. грн.


До його складу входили підприємства, зареєстровані в різних містах країни, які були дилерами мобільного зв’язку. Керував центром мешканець м. Дніпропетровська.

Схему ухилення від сплати податків побудовано таким чином: за готівку закуповували картки електронного поповнення мобільних рахунків та Інтернет-послуг (припейд-продукція) у операторів мобільного зв’язку для подальшої їх реалізації приватним підприємцям — платникам єдиного податку, які не відображали зазначені операції у звітності. Одночасно формувався фіктивний податковий кредит від імені підприємств, що входили до складу конвертаційного центру, для підприємств-вигодонабувачів з наданням їм готівки та пакетів витратних документів. Обсяги продажу, які приховувалися від оподаткування, становили понад 20 млн. грн. щомісяця.

Порушено кримінальну справу за фактом створення фіктивного підприємства (частина друга ст. 205 Кримінального кодексу України).

Під час проведення обшуків за адресами офісних приміщень вилучено: печатки та первинні документи фіктивних підприємств, чисті бланки з відбитками печаток фіктивних підприємств, комп’ютери та ноутбуки з інформацією щодо обліку тіньової реалізації припейд-продукції за готівку.

Усього вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 1 млн. грн.


За матеріалами УПМ
ДПС у Запорізькій області