Новини

Кроки до партнерства

При ДПС у м. Києві відкрився Центр обслуговування платників податків для іноземних громадян.

Все — за єдиним фірмовим стилем, або так званим брендбуком, затвердженим керівництвом відомства задля швидкого та якісного обслуговування платників податків. Привітна посмішка й консультація модератора — при вході, три просторі функціональні зали, плазмові екрани і міський відділ реєстрації користувачів акредитованого Центру сертифікації ключів ДПС України — всередині, задоволення клієнтів — на виході. А ще — родзинка для відвідувачів: наявність перукарні й медичного кабінету. Тому, хто щось не зрозуміє, суть справи люб’язно пояснить перекладач. Таким є Центр обслуговування платників податків для іноземних громадян, відкритий днями у столиці.


«Поява Центру — подарунок насамперед тим, хто користуватиметься його послугами, а також і тим, хто в ньому працюватиме, тому що для цього передбачено найсучасніші умови», — поділився враженнями від екскурсії новоствореним підрозділом ДПС голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов. На його думку, велику роль у роботі Центру відіграватиме застосування новітніх технологій, які дають змогу надавати послуги на європейському рівні.

Голова ДПС у м. Києві Ірина Носачова зазначила, що вже найближчим часом мережею подібних центрів буде охоплено всю столицю. «Щоправда, вимушена визнати: у зв’язку з проведенням фінальної частини чемпіонату з футболу Євро-2012 деякі з них буде відкрито із запізненням, тож мешканцям таких районів, як Голосіївський, Печерський, Солом’янський та Шевченківський, доведеться почекати до вересня», — констатувала вона.

Центр обслуговування платників податків для іноземних громадян

Забезпечення обслуговування іноземних громадян як особливої групи клієнтів головний податківець столиці назвала дуже важливим фактом. «За законодавством тільки в центральному податковому офісі міста Києва ми маємо право видавати таким платникам ідентифікаційні коди», — пояснила Ірина Носачова. Добову пропускну здатність Центру податківці ще не підрахували, адже щодня з метою отримання реєстраційного номера облікової картки до ДПС у м. Києві звертається різна кількість платників залежно від потреби. Тим не менше з початку року іноземцям видано вже понад 4 тис. кодів, причому пік активності — близько 700 звернень — припав саме на футбольний місяць червень. «Це було для нас своєрідним випробуванням на міцність, і, гадаю, ми витримали цей екзамен із честю», — наголосила голова ДПС у м. Києві.

Відділ реєстрації користувачів акредитованого Центру сертифікації ключів ДПС України — окрема тема. «З гордістю можу стверджувати, що податкова служба — перша, хто почав надавати цей сервіс абсолютно безкоштовно і в межах 20 хвилин», — розповіла журналістам Ірина Носачова. З її слів, крок за кроком податківці досягнуть того, що їх спілкування зі своїми клієнтами-платниками відбуватиметься на партнерських засадах. «У комплексі з тими процесами, які проходять в країні щодо спрощення адміністративних процедур, роботи з бізнесом, ми матимемо позитивний результат у частині збільшення ділової активності як співвітчизників, так і, безперечно, іноземців», — висловив сподівання Олександр Попов.

Як і в будь-якій вагомій справі, в Центрі кадри вирішують все. Через кардинальні зміни, яких податкова служба зазнала торік, у тому числі скорочення штату до 30%, податківців-соратників, що працювали б у цьому підрозділі з ентузіазмом, головний податківець столиці залучає зсередини. Тож обслуговують клієнтів провідні фахівці органів ДПС у м. Києві. Втім, ставка робиться здебільшого на молодь — випускників вишів, з яких можна і потрібно виховувати нове покоління податківців з новою незашореною ідеологією.

Для зручності платників податків у будні дні час роботи Центру подовжено до 20:00. «Крім того, ми працюємо в суботу, — додала Ірина Носачова. — Надаємо послуги з посмішкою, величезним задоволенням і хочемо, щоб 2012 рік справді ознаменувався перетворенням нашого відомства з фіскального органу на сервісну службу».


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua