Новини

АР Крим

АР Крим

АР Крим — єдиний регіон в Україні, де відповідно до Бюджетного кодексу дозволено акумулювати кошти акцизного податку в бюджеті Автономії для подальшої підтримки та стимулювання виноробної галузі.


Оскільки АР Крим для України завжди була і лишається потужним експортером продукції виноробства, економічне стимулювання виробників підакцизної продукції сприятиме збільшенню обсягів виробництва, підвищенню конкурентоспроможності продукції виноробів, освоєнню нових її видів, що у свою чергу приведе до збільшення надходжень акцизного податку, а також інших податків до бюджету АР Крим.

Так, за п’ять місяців поточного року бюджет АР Крим поповнився на 361,0 млн. грн. акцизного податку. З цієї суми, зокрема, за лікеро-горілчану продукцію зібрано 292,9 млн. грн., за виноробну — 64,4 млн. грн. і за пиво — 3,5 млн. грн.

Найбільші суми акцизного податку переказали суб’єкти господарської діяльності м. Бахчисарая — 65,9 млн. грн., м. Феодосії — 13,9 млн. грн., м. Ялти — 11,8 млн. грн. та м. Сімферополя — 8,3 млн. грн.

Станом на 1 червня поточного року на території Автономії зареєстровано 58 потенційних платників акцизного податку, зокрема працюючих — 45.


Олена НИЗОВА,
ДПС в АР Крим