Новини

Хмельниччина

Хмельниччина

Про оподаткування заготівельників та реалізаторів лісової продукції.


На нещодавній сесії Хмельницької облради депутати затвердили рішення «Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення», яке викликало певне занепокоєння у жителів області. Начальник сектору місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб ДПС у Хмельницькій області Світлана Відлацька прокоментувала цей документ.

В області запроваджується місцевий податок на використання лісових ресурсів, зокрема ягід, грибів, березового соку тощо. Рішення облради має на меті посилення контролю в галузі охорони, збереження, раціонального, невиснажливого використання всіх видів лісових ресурсів місцевого значення, а також забезпечення відтворення відновлювальних властивостей лісу та наповнення місцевих бюджетів.

Приміром, зібрані у лісах краю суниця, чорниця, журавлина, обліпиха та брусниця оподатковуватимуться за ставкою 0,45 грн. за 1 кг, малина та калина — 0,30 грн. Ожина та горобина трохи дешевше — 0,15 та 0,10 грн. за 1 кг відповідно. Лісові гриби депутати вирішили розподілити за сортами: збір 1 кг  білих грибів оцінено в 0,55 грн., опеньок та лисичок — у 0,50 грн. 

Визначено ціну й для збору лісових горіхів: збір 1 кг ліщини обійдеться в 0,50 грн., грецьких горіхів — у 0,25 грн., 1 л березового соку — в 0,10 грн. 

Платним відтепер є й випас худоби на території лісу. За випас великої рогатої худоби місцевий бюджет поповниться на 20 грн. за сезон, телят — на 15 грн.

Водночас у рішенні органу місцевого самоврядування обумовлено, що йдеться лише про заготівлю продуктів з метою продажу. Збір дарів лісу для власного споживання, як і раніше, не оподатковується.

«Одразу хочу заспокоїти жителів області: ніхто у лісі не заглядатиме у корзинки і не вимагатиме плати за зібрані ягоди, — наголосила Світлана Відлацька. — Податок стосується лише заготівельників та реалізаторів лісових ресурсів. Йдеться більше про впорядкування системи зборів. Наразі платників зазначених податків в області одиниці.

Більше того, ухвалений документ лише відокремив тих, хто використовує природні ресурси для підприємницької діяльності, від пересічних громадян. Адже раніше нормативи були однаковими для всіх».


Олександр СЕВАСТЬЯНОВ,
головний державний податковий інспектор
сектору взаємодії зі ЗМІ та громадськістю
ДПС у Хмельницькій області