Новини

«Ми очікуємо збільшення кількості підприємств для автоматичного відшкодування ПДВ»

Про це Голова ДПС України заявив під час зустрічі з Послом Франції в Україні Жаком ФОРОМ та економічним радником Посольства Франції в Україні Бернардом ПЕТРОМ.


 «Однак це переважно залежить від платників, а не від податківців. Як свідчать результати, більшість суб’єктів господарювання не потрапляють до переліку підприємств для автоматичного відшкодування через недотримання критеріїв, визначених Податковим кодексом України. А це свідчить про непрозорість схем, за якими працює реальний сектор економіки», — наголосив глава податкового відомства.

За його словами, податкова зацікавлена у збільшенні кількості підприємств, які отримуватимуть автоматичне відшкодування ПДВ. Якщо у січні таких підприємств було 24, то за результатами опрацювання заявок лютого, поданих у березні, їх стало 37. У переважній більшості це представники малого та середнього бізнесу — 23 підприємства. Податкова прогнозує, що кількість таких платників зростатиме і надалі.

Водночас Віталій Захарченко зазначив, що відбір платників для автоматичного відшкодування здійснює система. Втручатися в цей процес податківці не можуть, тобто абсолютно виключається будь-який вплив людського фактора.

Щодо стану відшкодування ПДВ

Завдяки чіткій та злагодженій роботі органів Державної податкової служби України за чотири місяці 2011 р. платникам податків відшкодовано ПДВ у 2,4 раза більше, ніж торік.

За рахунок своєчасного та у повному обсязі відшкодування податку на рахунки платників до бюджету надійшло 3,7 млрд. грн. податку на прибуток підприємств.

Згідно з поданою платниками звітністю з ПДВ обсяги постачання у 2011 р. порівняно з показником за аналогічний період минулого року зросли на 13,5%, обсяги експортних операцій — на 11,7%. Водночас відшкодовані суми податку на додану вартість зросли більш ніж удвічі. Майже 90% таких сум отримали підприємства реального сектора економіки (гірничо-металургійного комплексу, хімічної промисловості, машинобудування, літакобудування та ін.).