Новини

Звітує УПМ ДПА у Миколаївській області

  • Заходами, проведеними за участю підрозділів УПМ ДПА у Миколаївській області з початку року, забезпечено 9 млн. грн.надходжень до Держбюджету України
  • Викрито 29 злочинів у сфері оподаткування.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальні цінності на загальну суму 3,9 млн. грн., зокрема алкогольні напої та спирт — на 17,2 тис. грн. і тютюнові вироби — на 10,9 тис. грн.
  • Припинено діяльність 7 підпільних цехів.
  • За порушеними кримінальними справами встановлено збитки на загальну суму 11,2 млн. грн., з яких відшкодовано 2,7 млн. грн., накладено арешт на майно в розмірі 25,3 млн. грн.
  • Попереджено 25 фактів необґрунтовано заявленого до відшкодування ПДВ на суму 18,0 млн. грн. 
  • Виявлено 11 суб’єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності. Припинено діяльність 1 конвертаційного центру.

По засіках метений

У ході проведення перевірки одного з виробничих приміщень працівниками податкової міліції Миколаївської області встановлено факт розташування та роботи підпільного цеху з переробки зернових культур та виробництва борошна без наявності будь-яких дозвільних документів.


Виробництво здійснювалося в антисанітарних умовах, а готова продукція реалізовувалась у магазинах та на ринках м. Миколаєва.

У ході перевірки вилучено обладнання, яке забезпечувало технологічний цикл з переробки зернових культур у борошно (млинний комплекс), сировину (пшеницю першого — третього сортів) та готову продукцію (борошно, висівки та зерновідходи) на загальну суму близько 2,5 млн. грн.

Щодо власника приміщення складено протокол про порушення ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою передбачено відповідальність — накладення штрафу від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва та сировини чи без такої.

Матеріали буде направлено до суду для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

Близько двох мільйонів — з державної кишені

У рамках операції «Бюджет» податківцями Миколаївщини порушено кримінальну справу за фактом умисного ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах директором одного з підприємств у м. Миколаєві. {h}Перший заступник голови — начальник УПМ ДПА у Миколаївській області Володимир ПАХОМОВ:
«На підставі зібраних матеріалів встановлено, що директором підприємства при проведенні фінансово-господарських операцій, пов’язаних з ремонтом об’єктів нерухомості бюджетних установ у період 2008 — 2009 рр., з метою несплати податків протиправно завищено витратну частину, в результаті чого до бюджету не надійшло податків на загальну суму 1,8 млн.  грн.»{/h}


У ході проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено, що підприємство здійснювало ремонт об’єктів нерухомості бюджетних установ. Кошти за виконані роботи перераховувалися на розрахунковий рахунок підприємства, а в подальшому — на рахунки фіктивних підприємств, на яких їх переводили в готівку.

Свідчення громадян, які згідно з документами були директорами фіктивних підприємств, а також судово-почеркознавча експертиза довели, що такі особи не причетні до діяльності підприємств і не підписували жодних первинних бухгалтерських документів.

За скоєння такого злочину передбачається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.


Тетяна ДРАГАН,
прес-офіцер УПМ ДПА
у Миколаївській області