Новини

Образ делікатний і переконливий

Щороку юні учасники Всеукраїнського конкурсу «Податки — очима дітей» вражають своїми творчими знахідками навіть іменитих митців. «Оцінюючи роботи конкурсантів, завжди дивуюся злету дитячої фантазії, легкості й безпосередньості, з якою вони втілюють у творчих доробках таку складну тему, як податки, — зауважив у розмові з журналістами один із членів журі обласного туру змагання, що недавно завершився на Полтавщині, заслужений художник України Микола Підгорний. — Створювати образ делікатно, тонко й переконливо іноді буває складно навіть дорослому художнику. Як із цим справляються діти, а роблять вони це з успіхом, — для мене й досі загадка».


Новий етап обласного конкурсу знову порадував розмаїттям жанрів і досконалістю техніки виконання. Упродовж усієї історії проведення змагання в ньому взяли участь близько 14 тис. талановитих полтавців. Журі обрало переможців майже із 130 дітей, які вже отримали визнання на районному рівні. Цього року близько 2 тис. юних обдарувань вирішили спробувати свої сили у традиційному змаганні, опанувавши такі складні напрями декоративно-прикладного мистецтва, як біокераміка, квілінг, оригамі, ліплення та бісероплетіння. Образотворче мистецтво юні полтавці також представляли у вишуканих техніках сепії та гратографії. У літературних жанрах продемонстрували блискучі можливості юні майстри есе, фейлетону та книжкової справи.

Свої мрії, пов’язані з обранням майбутньої професії, уже втілює в життя п’ятнадцятирічна Алла Соломка. Школярка з Кобеляцького району подала на конкурс власне друковане видання – газету «Веселка», героєм якої став її земляк, колишній переможець Всеукраїнського конкурсу «Податки — очима дітей» Тарас Кузема. За креативність і популяризацію творчого змагання серед молоді журі присудило дівчині перше місце.

Переможцем конкурсу в літературному напрямі серед учасників молодшої вікової категорії стала дев’ятирічна Катя Калатура із Зіньківського району.

Першість за твір декоративно-прикладного мистецтва вибороли одинадцятирічна Настя Петренко з м. Гадяча та дванадцятирічний Тарас Салашний із м. Зінькова.

Авторами найкращих малюнків судді визнали дев’ятирічного Антона Абрамова із смт Котельви та чотирнадцятирічну Анну Вакуленко із м. Зінькова.

Члени журі були одностайними в тому, що представлені в найрізноманітніших жанрах роботи відзначалися свіжістю думки та неординарністю втілення.

Тепер на переможців обласного етапу змагань чекає наступний Всеукраїнський тур конкурсу в м. Києві. До речі, юні митці з Полтавщини щороку посідають призові місця у столиці. Минулого року, приміром, полтавські призери привезли додому «золото» та «бронзу» за роботи з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Упевненість у перемозі не полишає юних полтавців і щодо майбутнього конкурсу.


Ірина ВОВК,
начальник відділу громадських
зв’язків ДПА у Полтавській області