Новини

Розшукані «резерви»

Податковою міліцією ДПА України з початку року:

  • викрито 1,5 тис. злочинів у сфері оподаткування;
  • виявлено 678 ухилень від сплати податків в особливо великих розмірах;
  • попереджено незаконне відшкодування ПДВ у сумі 1,5 млрд. грн.;
  • закінчено провадження у 391 кримінальній справі;
  • відшкодовано 174 млн. грн. завданих злочинами збитків;
  • накладено арешт на майно на суму 390 млн. грн.  

Податковою міліцією за звинуваченням у розкраданні бюджетних коштів в особливо великих розмірах затримано двох колишніх керівників структурних підрозділів Держкомрезерву України, яких правоохоронні органи України розшукували близько року.

Працівники податковоі міліціії ДПА України проводять комплекс спеціальних заходів під назвою «Розшук», спрямованих на встановлення місцезнаходження та затримання осіб, які підозрюються в скоєнні злочинів у сфері оподаткування і переховуються від слідства та суду.


Нещодавно в рамках оперативних дій податківцями затримано кілька колишніх керівників державних підприємств, що входять до структури Державного комітету України з державного матеріального резерву, яких підозрюють у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах та легалізації грошей, одержаних злочинним шляхом.

За фактом Слідчим управлінням податкової міліції ДПА України відносно керівника держпідприємства порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених частиною другою ст. 205 «Фіктивне підприємництво» та частиною п’ятою ст. 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» Кримінального кодексу України.

У зв’язку із спробою останнього уникнути відповідальності за злочинні дії правоохоронними органами України екс-посадовця оголошено в державний розшук.

Намагався сховатися від правосуддя і колишній керманич іншого структурного підрозділу Держкомрезерву України.

Він підозрюється в тому, що у злочинній змові з кількома високопосадовцями та представниками низки фіктивних підприємств протягом 2008 — 2009 рр. шляхом документарного оформлення безтоварних операцій по закладці зерна пшениці 3-го класу до держрезерву також заволодів бюджетними коштами в особливо великих розмірах.

У процесі досудового слідства зловмисник залишив постійне місце проживання та зник з поля зору правоохоронців. Надалі з’ясувалося, що посадовець тривалий час переховувався в різних областях України і не афішував своє місцезнаходження навіть близьким знайомим.

Втім, незважаючи на всі спроби колишніх держслужбовців «зберегти інкогніто», провівши багатоходову оперативну комбінацію, працівники податкової міліції нещодавно встановили їх місцезнаходження та затримали. За іронією долі «зустріч» податківців з одним із них відбулася під час святкування останнім дня народження.

Наразі за постановою суду відносно підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Слідчими податкової міліції проводяться подальші слідчо-оперативні дії з розслідування виявлених зловживань та встановлення інших фігурантів, причетних до цих злочинних оборудок.


Сергій СТЕПАНОВИЧ,
прес-офіцер сектору по зв’язках
із громадськістю  ГУПМ ДПА України