Новини
Тема: Податок на прибуток

Підприємство має від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток, що утворилося станом на 01.01.2011 р. Чи може підприємство врахувати це від’ємне значення при обчисленні об’єкта оподаткування за перше півріччя 2012 р.?

Така можливість існує у разі, якщо:

платники податку, дохід яких за підсумками 2011 р. становить менше 1 млн. грн., можуть включити до складу витрат суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток, що утворилася станом на 01.01.2011 р., у першому півріччі 2012 р. і наступних звітних (податкових) періодах до повного їх погашення;

платники податку, що мають дохід 1 млн. грн. і більше, від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток, що утворилося станом на 01.01.2012 р. (з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування за 2010 податковий рік), мають право включити до складу витрат у першому півріччі і наступних звітних періодах 2012 р. у розмірі 25% суми такого від'ємного значення; у разі якщо 25% суми від'ємного значення об'єкта оподаткування не погашено протягом цього і за наслідками наступних податкових періодів 2012 р., то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов'язань 2013 — 2015 рр.

При цьому платники податку на прибуток ведуть окремий облік показника від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток, що склався станом на 01.01. 2012 р. і включається до витрат наступних податкових періодів, і сум, не погашених протягом 2012 — 2015 рр. Таке від'ємне значення погашається в першу чергу. Потім погашається від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток, що виникло після 31.12.2011 р. (п. 3 підрозділу 4 Перехідних положень Податкового кодексу).

Отже, якщо дохід підприємства за підсумками 2011 р. становить менше 1 млн.  грн., то підприємство може врахувати суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток, що утворилася станом на 01.01.2011 р., у складі витрат при обчисленні об'єкта оподаткування за перше півріччя 2012 р. без обмежень до повного погашення. У разі якщо дохід становить 1 млн. грн. і більше, то таке від'ємне значення можна включити до складу витрат першого півріччя 2012 р. у розмірі 25%.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту 
начальника Управління адміністрування податку на
 прибуток та податкових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України
Наталії Хоцянівської

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42