Новини
Тема: Податок на прибуток

Підприємство орендує частину виробничого приміщення у платника податку, який застосовує ставку 0% податку на прибуток. Чи включається до складу витрат сума сплачених орендних платежів? Якщо так, то до складу якої групи витрат вони належать?

Податковий кодекс не містить заборони щодо включення до складу витрат витрат, понесених у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у платників податку на прибуток, які застосовують ставку 0% з цього податку згідно з п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу.

При цьому слід звернути увагу на те, що витрати, понесені у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у таких суб'єктів господарської діяльності, визначаються виходячи з договірних цін, але не вищих за звичайні ціни, що діяли на дату такого придбання, у разі якщо договірна ціна на такі товари (роботи, послуги) відрізняється більше ніж на 20% від звичайної ціни на аналогічні товари (роботи, послуги) відповідно до пп. 153.2.3 п. 153.2 ст. 153 Податкового кодексу.

Згідно з абзацом «г» пп. 138.8.5 п. 138.5 ст. 138 цього Кодексу витрати на утримання, експлуатацію та ремонт, страхування, оперативну оренду основних засобів, інших необоротних активів загальновиробничого призначення належать до складу загальновиробничих витрат.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту 
начальника Управління адміністрування податку на
 прибуток та податкових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України
Наталії Хоцянівської

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42