Новини
Тема: Податок на прибуток

Підприємство (юридична особа) у І кварталі 2012 р. перейшло зі спрощеної системи оподаткування на загальну. Бухгалтером підприємства несвоєчасно подано Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства. Чи застосовуються у такому разі штрафні санкції?

Пунктом 6 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу встановлено, що не застосовуються фінансові санкції до платників податку на прибуток підприємств і платників податків, що перейшли на загальну систему оподаткування, за порушення податкового законодавства за наслідками діяльності у ІІ — ІV календарних кварталах 2011 р.

Відповідальність платників податків за несвоєчасне подання податкової звітності передбачено п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу.

Зазначеною нормою встановлено, що неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, — у розмірі 1020 грн.

Таким чином, дія п. 6 підрозділу 10 Податкового кодексу поширюється на платників податку на прибуток підприємств і платників, що перейшли на загальну систему оподаткування, за порушення податкового законодавства, допущені за наслідками діяльності у ІІ — ІV календарних кварталах 2011 р. За порушення платниками податків строків подання податкової звітності в інші податкові періоди, в тому числі за І квартал 2012 р., передбачено відповідальність, яку визначено п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту 
начальника Управління адміністрування податку на
 прибуток та податкових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України
Наталії Хоцянівської

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42