Новини

Плідне спілкування

Голова ДПС у м. Києві Ірина Носачова провела чергову зустріч із представниками малого та середнього бізнесу.

Від останнього діалогу з підприємцями столиці минув місяць. Видався він спекотним не тільки ззовні, а й всередині служби, адже податківці інтенсивно шукали шляхи вирішення проблем, порушених представниками бізнесу. «Жодне ваше звернення не залишилося поза увагою, — запевнила присутніх на зустрічі очільник податкової служби столиці. — Те, що знаходиться в межах наших повноважень, ми зробили, решту пропозицій передали до центрального апарату відомства і на розгляд Верховної Ради України».


Побажання бізнесмени висловлюють найрізноманітніші — від надання можливості отримувати певні довідки дистанційно до спрощення процедури одержання ключів електронного цифрового підпису. До речі, в останньому випадку представниця ділових кіл подякувала Ірині Носачовій за оперативне реагування на її звернення. «Основне наше завдання — не подискутувати й розійтися, а виявляти проблеми, що виникають у нас у процесі роботи, і вирішувати їх», — зазначила голова ДПС у м. Києві.

Вона звернула увагу на Закон України від 24 травня 2012 р. № 4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм», яким урегульовано чимало проблем бізнесу. Зокрема, фізичні особи — підприємці отримали можливість здавати в оренду квартири або приміщення частинами, площа яких не перевищує 100 м2; платники єдиного податку можуть переходити з однієї групи в іншу, подаючи відповідну заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу; до кінця 2012 р. не застосовуватимуться фінансові санкції за помилки, допущені при заповненні декларацій «спрощенцями». Щодо податку на прибуток підприємств урегульовано проблему відображення збитків минулих років, а в частині ПДВ знято обмеження стосовно добровільної реєстрації платником податку. Сам термін реєстрації платників ПДВ скорочено з 10 до 5 днів, а строк реєстрації податкових накладних у єдиному реєстрі податкових накладних — з 20 до 15 днів.

Розповідаючи про підсумки роботи ДПС у м. Києві за перше півріччя 2012 р., Ірина Носачова повідомила, що за зазначений період до зведеного бюджету мобілізовано 15,2 млрд. грн., при цьому до бюджету столиці платниками перераховано 3,7 млрд. грн. Також за шість місяців у м. Києві видано майже 7 тис. свідоцтв платника ПДВ, що на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Щодо відшкодування цього податку, то при загальній сумі заявки 1,6 млрд. грн. у січні — червні платникам було повернуто майже 2 млрд. грн. з урахуванням збитків минулих періодів.

Успішно пройшла цьогорічна деклараційна кампанія. Тільки мільйонерів у столиці за 2011 р. нарахували 945, або на 256 більше, ніж за попередній рік. Загалом подано більш як 62 тис. декларацій. Задекларовано загальний дохід 9,7 млрд. грн., з якого сплаті підлягає 316 млн. грн. Фактично сплачено поки що 155 млн. грн. «Хочу нагадати, що термін сплати податку на доходи фізичних осіб із задекларованих доходів закінчується в цьому місяці (липні. — Ред.), надалі ж застосовуватимуться штрафні санкції. Тому прошу зважати на це, переглянути свої бюджетні плани і віддати державі належне», — застерегла Ірина Носачова.

Керівник столичного податкового відомства поінформувала також, що нещодавно відбулися зміни, спрямовані на покращення якості податкового сервісу. При районних ДПІ відкрито шість центрів обслуговування платників податків та перший в Україні такий Центр для обслуговування іноземних громадян. «Тобто наше гасло щодо переходу від фіскального органу до сервісної служби на практиці діє, — констатувала Ірина Носачова. — Запрошую всіх відвідати ці центри і скористатися їх послугами».

До речі, в кожному центрі працюють відділи реєстрації користувачів акредитованого Центру сертифікації ключів ДПС України. Станом на 7 липня 2012 р. у м. Києві видано більш ніж 1100 ключів, або 17% їх загальної кількості по Україні.

Серед інших сервісів — антикорупційний проект «Пульс податкової», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» і столичний канал комунікації — особиста електронна скринька голови (golova@kyivsta.gov.ua). «Наразі вона використовується платниками не так активно. Це можна або списати на відпускний період, або розцінювати як те, що в нас перестали виникати проблеми — всі питання врегульовуються в робочому порядку. У будь-якому разі якщо у вас з'являються пропозиції, побажання щодо організації роботи податкової служби м. Києва або скарги на неї, звертайтеся», — закликала бізнесменів Ірина Носачова.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua