Новини

Харківщина

Харківщина

У такому форматі регулярно відбувається діалог між податківцями та підприємництвом Слобожанщини.

Нещодавно голова ДПС у Харківській області Андрій РОЗДАЙБІДА{h}«Ми усвідомлюємо, що значною мірою рівень інвестиційної привабливості залежить і від якості роботи державної податкової служби, ліквідації усіх перешкод, які не сприяють розвитку бізнесу в Україні. Тож курс на трансформацію податкової служби і перетворення її на європейську сервісну службу для нас — не просто гасло. Ми твердо стоїмо на шляху створення таких умов для роботи бізнесу, щоб інвесторам було по-домашньому комфортно працювати у нас»{/h} та інші керівні працівники податкової служби регіону особисто спілкувалися з представниками бізнесу та громадськості, окреслюючи перспективи подальшої співпраці з платниками податків, відповідаючи на численні запитання підприємців і водночас виявляючи больові точки спільної діяльності.


Відкриваючи зустріч, Андрій Роздайбіда зауважив, що на сьогодні перед державними органами стоїть відповідальне завдання — забезпечити ефективну реалізацію реформ, спрямованих на створення сприятливих умов для роботи бізнесу та залучення інвестицій в економіку України.

 

Науково-промислова Харківщина протягом багатьох років перебуває в числі регіонів-лідерів щодо залучення інвестицій, а відтак і надходжень до державної скарбниці. На сьогодні бізнес-співпрацю з Харківською областю ведуть інвестори з понад 60 країн світу, у тому числі — Франції, Великої Британії, Російської Федерації, США, Польщі. Загалом за обсягами вкладених інвестицій за підсумками 2011 і І кварталу 2012 рр. Харківщина посідає третє місце. Зокрема, за версією провідного видання «Прямі іноземні інвестиції» (FDI Magazine) Харківська область увійшла до десятки лідерів за економічною, діловою, інвестиційною привабливістю регіонів на період 2012 — 2013 рр., а Харків — до десятки кращих міст Східної Європи.

Надзвичайно важливою та дієвою формою співпраці податківців з підприємцями є регулярні зустрічі та безпосередній контакт керівних працівників податкової служби регіону з бізнес-спільнотою. Присутні на зустрічі підприємці скористалися нагодою поставити запитання представникам регіональної податкової служби — першому заступнику голови ДПС у Харківській області Володимиру Михайлову, начальнику управління оподаткування фізичних осіб ДПС у Харківській області Глібу Мілютіну, начальнику управління інформатизації та обліку платників податків Наталі Гладун та іншим керівникам структурних підрозділів податкової служби. Жодне запитання або пропозиція не залишилися без особистої уваги голови ДПС у Харківській області Андрія Роздайбіди.

Бізнес-спільноту, зокрема, хвилювали проблеми, пов'язані з подальшим удосконаленням Податкового кодексу України, поліпшенням процесу надання звітів та довідок в електронному вигляді, збільшенням кількості електронних сервісів, питаннями правильного оформлення підприємцями-спрощенцями відпусток тощо.

За підсумками зустрічі було прийнято відповідну резолюцію, пункти якої стануть підґрунтям для подальшої діяльності податкової служби Харківщини.

Голова ДПС області акцентував увагу присутніх на тому, що робота податківців за принципом «максимум сервісу — мінімум перевірок» стосується лише добросовісних платників податків. «Щодо недобросовісних бізнесменів, які намагаються обійти закон, існують інші методи та дієві важелі впливу. Зокрема, успішно функціонує система раннього виявлення діяльності тіньового сектора економіки, визначення ризикових платників податків та руйнування схем мінімізації податків», — наголосив Андрій Роздайбіда.

Так, за умови, коли на 60% скоротилася кількість планових перевірок, коефіцієнт ефективності роботи підрозділу податкового контролю ДПС у Харківській області зріс порівняно з минулим роком у 1,5 раза. Результатом контрольно-перевірочної роботи стали додаткові надходження до держбюджету на суму понад 100 млн. грн., що на 23,8 млн. грн. більше, ніж у 2011 р.

У цілому лише за останні півроку податківцями області впроваджено чимало нових сучасних форм співробітництва з бізнесом. У травні на Харківщині одночасно відкрили двері 33 сучасних центри обслуговування платників податків. Успішно запрацював пункт безплатної сертифікації електронного цифрового підпису, а найближчим часом ця послуга надаватиметься в районах області.


Вікторія КИРИЧУК,
ДПС у Харківській області