Новини

Справи віртуальні — мільйони реальні

Обіг коштів конвертаційного центру, що функціонував протягом 2011 — 2012 рр. на території Харківської області та обслуговував клієнтів з Черкаської, Полтавської та Київської областей, становить 200 млн. грн.


Організатор «конверту» — 40-річна бізнес-леді, розподіляючи прибутки, знімала кошти з банківських рахунків з метою їх подальшої передачі через кур'єрів реальним підприємствам-клієнтам й вела бухгалтерський та податковий облік фіктивних підприємств. Її посібники — фізичні особи — підприємці регулярно здійснювали підписання фінансових та банківських документів на видачу готівки з їх власних рахунків за грошову винагороду.

За результатами проведення обшуків у касі банку вилучено необлікованих  коштів на загальну суму близько 300 тис. грн., проконвертовану готівку на суму 1,2 млн. грн. На рахунках центру заблоковано кошти на суму понад 2 млн. грн.

У рамках порушеної справи проводяться слідчі дії за ознаками злочину, передбаченого частиною другою ст. 205 Кримінального кодексу України, за фактом фіктивного підприємництва.


За матеріалами УПМ ДПС у Харківській області