Новини

Припинено діяльність підпільного заводу

Працівники відділу податкової міліції Бабушкінської ОДПІ у м. Дніпропетровську виявили підпільний завод з переробки автопокришок.

38-річний дніпропетровчанин орендував у межах обласного центру ангар з прилеглою до нього територією, встановив виробниче устаткування, здатне переплавляти до 500 автопокришок щодня, та неофіційно найняв на роботу 15 осіб.


Технологія виробництва була доволі простою: використані шини доводили до певної температури, що давало змогу отримати три окремі компоненти — металевий автокорт для здавання в металобрухт, а також вуглець і рідину, подібну до автомастила (останні використовуються для розпалу й підтримки температури в доменних печах). Оскільки бізнесмен не мав жодних дозвільних документів для заняття цим видом діяльності, не укладав трудових угод з працівниками, то, звісно, й не переймався викидами з власного виробництва в навколишнє середовище. Як наслідок, до органів податкової міліції звернувся потерпілий — один із мешканців сусіднього будинку й поскаржився на нестерпний запах гару, що особливо посилюється у спеку, та кіптяву, яка осідає на шибки вікон його квартири.

У результаті діяльність цеху повністю припинено. Обладнання, сировину і готову продукцію на загальну суму 2 млн. грн. описано й залишено на відповідальне зберігання. Вирішується питання про порушення кримінальної справи за фактом грубого порушення законодавства про працю.


Олександр ГРОМАДСЬКИЙ,
УПМ ДПС у Дніпропетровській області