Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
39
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
ДИРИГЕНТИ ЗМІН
27.01.2012, № 4

«Конверт» маскували мобільними послугами

Працівники податкової міліції Хмельниччини припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, що діяв під прикриттям двох товариств з обмеженою відповідальністю.


Схема, за якою вони працювали, полягала в тому, що хмельницьке товариство реалізовувало київському товариству картки поповнення мобільного зв’язку. Отримавши таким чином право на формування податкового кредиту з ПДВ, столична фірма продовжувала формувати зазначений кредит низці суб’єктів господарювання України. Для цього зловмисники оформляли фіктивні документи про здійснення операцій з продажу металопрокату, хімічної, поліграфічної продукції та інших матеріалів, виконання будівельних робіт, надання послуг тощо. Фактично скретч-картки реалізовувалися за готівку через налагоджену мережу торговельних об’єктів та автозаправних станцій в обласному центрі.

Фіктивно проконвертовані кошти поверталися замовникам  таких послуг у вигляді тіньової готівки за вирахуванням відсотків,
а перераховані від вигодонабувачів кошти використовувалися для придбання скретч-карток. Таким чином було забезпечено циклічність функціонування злочинної схеми.

Цікаво, що організатор «конверта» водночас керував обома товариствами — хмельницьким і київським, тобто  фактично продавав продукцію самому собі. При цьому столичне підприємство було перереєстровано з хмельницької на київську адресу лише з однією метою — заплутати сліди та ускладнити процес перевірки.

Провівши позапланову документальну невиїзну перевірку київського товариства, податківці встановили, що невідображення доходів від реалізації карток за готівку призвело до несплати податку на прибуток у розмірі 2,5 млн. грн.

За несплату податків у особливо великих розмірах стосовно організатора фіктивного конвертаційного центру порушено кримінальну справу за частиною третьою ст. 212 Кримінального кодексу України.