Новини

Донеччина

Донетчина

У місцях масового відпочинку на теренах Донецької області налічується близько 4 тис. об’єктів, основна діяльність яких — надання оздоровчих послуг населенню. В цілому індустрія туризму в регіоні представлена 523 закладами оздоровлення та відпочинку, 71 підприємством готельного господарства, 270 суб’єктами господарської діяльності.

Попри загальноприйняті уявлення про Донеччину як про край вугільних шахт, металургійної, хімічної, машинобудівної та інших промислових галузей, регіон має сприятливі умови для оздоровчо-рекреаційного туризму. В області концентрується 16% санаторно-курортних закладів України. У межах області — близько 110 км узбережжя Азовського моря з унікальними мілководними піщаними пляжами, національний природний парк «Святі гори», ботанічне диво — заповідники «Хомутовський степ» і «Кам’яні Могили», Слов’янські солоні озера, унікальний Краснолиманський ліс.

М’який клімат узбережжя Азовського моря, ріка Сіверський Донець, лікувальні грязі, джерела мінеральних радонових вод належать до рекреаційних ресурсів області. Унікальною є діяльність оздоровчого спелеосанаторію у соляній шахті м. Соледара Артемівського району.

Отже, важливе завдання постає перед працівниками податкових органів регіону в курортний сезон: запобігати можливим порушенням податкового законодавства суб’єктами підприємницької діяльності, що обслуговують курортників.

У літній період поточного року підрозділами оподаткування фізичних осіб ДПС у Донецькій області проведено 534 заходи щодо дотримання суб’єктами господарської діяльності — фізичними особами та громадянами норм чинного податкового законодавства.

У результаті проведеної роботи встановлено 621 порушення, додатково нараховано до бюджету близько 540 тис. грн. податків і фінансових санкцій.

Особливу увагу при цьому приділено легалізації трудових відносин з найманими працівниками. Завдяки роз’яснювальній та контрольно-наглядовій роботі додатково залучено до оподаткування 841 найману особу, трудові відносини з якими було оформлено неналежним чином, у тому числі 150 найманих осіб  у курортних зонах. За результатами вжитих заходів до бюджету додатково надійшло 337,6 тис. грн.

Крім того, встановлено та залучено до державної реєстрації 88 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації. Цією категорією платників сплачено до бюджету 32,5 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Під час проведення заходів з дотримання податкового законодавства при наданні громадянами в оренду нерухомого майна, що належить їм на правах власності, було додатково встановлено 152 громадянина, що надавали у оренду нерухоме майно, які сплатили до бюджету 125,5 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.


Віктор МАСЛОВСЬКИЙ,
ДПС у Донецькій області