Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

День податкової свободи у Великій Британії

За результатами аналізу, проведеного Інститутом Адама Сміта, цього року день податкової свободи для жителів Туманного Альбіону випав на 29 травня, що на два дні пізніше, ніж торік. Згідно з матеріалами, опублікованими Інститутом, у нинішньому році пересічному британському платникові податків довелося відпрацювати 149 календарних днів для того, щоб заробити кошти, достатні для оплати його щорічних податкових зобов’язань.


Коментуючи той факт, що строки настання дня податкової свободи відсунулися за один рік на два дні, експерти зазначають, що основними причинами цього є скорочення рівня зростання заробітної плати у Великій Британії й одночасне збільшення податкових зборів на паливо та ПДВ протягом 2011 та 2012 рр.

Під час розрахунку дати дня податкової свободи Інститут бере до уваги тільки сумарний розмір зібраних за рік у країні податкових зборів і виключає з розрахунку величину бюджетного дефіциту й розміри державних запозичень, але якщо враховуватимуться й ці фактори, день податкової свободи британських платників податків цього року випадає на 23 червня.

Нагадаємо, що день податкової свободи — це економічний показник, що вказує на час, який щороку потрібно витратити платникові податків для того, щоб отриманої ним заробітної плати за цей період вистачило на повну оплату всіх податкових зобов’язань за рік.

За матеріалами міжнародних інформаційних агентств