Новини

Завдяки роботі податкової міліції України у першому півріччі до бюджету спрямовано понад 2 млрд. грн.

Про це йшлося на оперативній нараді, де було підбито підсумки роботи податкової міліції у першому півріччі 2012 р.

У зазначеному періоді попереджено незаконне відшкодування ПДВ на суму понад 630 млн. грн., із незаконного обігу вилучено товарів на суму більш як 432 млн. грн., викрито близько 2,6 тис. злочинів у сфері оподаткування, до суду направлено кримінальні справи за 1355 злочинами.


«Податкова служба впевнено йде шляхом перетворення із суворого та прискіпливого контролера на партнера вітчизняного бізнесу, змінюючи філософію його відносин з державою, — зазначив під час свого виступу Андрій Головач. — Податкова міліція в цьому процесі відіграє важливу роль. Ми прагнемо звести до мінімуму спілкування із сумлінними платниками податків. Об’єкт уваги податкової міліції — тіньовий сектор та кримінальні оборудки з мінімізації податкових зобов’язань».

Андрій Головач наголосив, що податкова міліція України й надалі в межах повноважень робитиме все задля забезпечення економічної безпеки держави, наповнення держбюджету, підвищення добробуту суспільства.

«Головне — не кількість порушених кримінальних справ, а забезпечення повного відшкодування завданих державі збитків»

Перший заступник Голови ДПС України — начальник податкової міліції Андрій ГоловачПро це заявив Перший заступник Голови ДПС України — начальник податкової міліції Андрій ГОЛОВАЧ під час оперативної наради щодо результатів роботи слідчих підрозділів податкової міліції у першому півріччі 2012 р.


Податковою міліцією забезпечено відшкодування збитків за закінченими кримінальними справами майже в 1,5 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року.

До суду з обвинувальним висновком направлено вісім кримінальних справ за злочинами, вчиненими злочинними угрупованнями.

Сума відшкодованих збитків за закінченими кримінальними справами становить 462 млн. грн., що є найвищим показником відповідних періодів за останні п’ять років.

При цьому Андрій Головач зазначив, що більшу частину відшкодованої суми — близько 300 млн. грн. — сплачено платниками добровільно. Відповідно до закону їх буде звільнено від кримінальної відповідальності.  

Викриття: факти, цифри

Завдано чергового потужного удару тіньовому ринку алкоголю

Керівники одного з донецьких легальних заводів — виробників лікеро-горілчаних напоїв організували злочинну схему з виготовлення необлікованої горілчаної продукції та її збуту через торговельну мережу на території області та сусідніх регіонів. Щодоби завод виготовляв близько 20 тис. пляшок необлікованої горілки, яка маркувалася підробленими марками акцизного податку. При цьому використовувались етикетки найпопулярніших марок виробника — «Пшенична мрія», «Козацька», «Ексклюзив стандарт» тощо.

Загальна сума вилучених у бутлегерів товарно-матеріальних цінностей становить майже 20 млн. грн.

Наразі за даними фактами порушено кримінальну справу.

Вино з приватного маєтку

Нелегальний завод було організовано в одному з приміщень на території приватного маєтку неподалік від м. Алушти. Одне лише устаткування підпільного виробництва (промислові цистерни для алкоголю, насоси тощо) оцінюється в суму понад 0,5 млн. грн.

Винний фальсифікат, зроблений на підпільному заводі, реалізовувався під виглядом елітних кримських вин відомих виробників через мережу магазинів, розташованих на трасі Алушта — Ялта, поряд з якісними алкогольними напоями, а також в інших торговельних точках Південного берега Криму.

Працівниками податкової міліції на підставі постанови суду проведено обшуки в місцях виготовлення й реалізації фальсифікованого вина. У результаті цих заходів вилучено більше ніж 80 т зазначеного продукту на суму понад 3,3 млн. грн., 300 л спирту, устаткування й матеріали для виробництва фальсифікату.


Володимир САПІЖАК,
ГУПМ ДПС України