Новини

Звітує УПМ ДПС у Дніпропетровській області

  • Заходами, проведеними за участі УПМ ДПС у Дніпропетровській області, за перше півріччя поточного року до держбюджету мобілізовано 117,9 млн. грн.
  • Викрито 272 злочини у сфері оподаткування. З них 258 (95%) — тяжкі та особливо тяжкі.
  • Направлено до суду 179 кримінальних справ.
  • Установлено суму збитків за кримінальними справами у розмірі 54,9 млн. грн. Відшкодовано — 40 млн. грн. (73%).
  • Припинено діяльність 21 підпільного виробництва.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 16,6 млн. грн., у тому числі товарів підакцизної групи — на суму 7,8 млн. грн.
  • Попереджено 27 спроб незаконного відшкодування ПДВ на загальну суму 9,7 млн. грн.
  • Припинено діяльність 5 конвертаційних центрів, на банківських рахунках яких заблоковано 3,3 млн. грн., вилучено готівкою 3,5 млн. грн. У результаті відпрацювання суб’єктів господарської діяльності реального сектора економіки, які користувались їх послугами, додатково нараховано 33,1 млн. грн. податків.

Фіктивне сільгоспвиробництво

Працівники податкової міліції Жовтневого району м. Дніпропетровська припинили діяльність конвертаційного центру.


Центр організував 40-річний бізнесмен, який згодом залучив до протиправної діяльності ще четверо осіб, які так само, як і господар, мали економічну освіту і спрямували знання на створення нелегальної структури з мінімізації обов’язкових платежів і конвертації грошових коштів.

Послугами центру скористалися близько 50 підприємств у різних регіонах України, переважно у сфері агропромислового комплексу. За період існування «конверту», а це близько двох років, зловмисники встигли перевести у готівку понад 150 млн. грн., зареєструвати понад 10 фіктивних фірм-одноденок, які нібито спеціалізувалися на сільгоспвиробництві.

У результаті обшуків вилучено близько 1 млн. грн. За фактом злочину порушено карну справу. Триває слідство.

Невтішна гра

Податківці Дніпропетровщини припинили діяльність залу гральних автоматів.


Працівники УПМ ДПС у Дніпропетровській області в ході проведення комплексу заходів щодо виявлення та документування протиправної діяльності з організації та проведення азартних ігор усупереч вимогам Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» встановили функціонування грального залу, розташованого в центрі м. Дніпропетровська.

У результаті проведених заходів вилучено гральні автомати, комп’ютери та сервер, задіяні у проведенні азартних ігор, на суму близько 150 тис. грн.

Зібрані матеріали направлено до відповідного підрозділу внутрішніх справ для прийняття рішення. Вирішується питання щодо порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 203 Кримінального кодексу України (зайняття забороненими видами господарської діяльності караються обмеженням волі на строк до п’яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років).

Водночас до суб’єкта господарської діяльності буде застосовано ще й штрафні санкції.


Олександр ГРОМАДСЬКИЙ,
УПМ ДПС у Дніпропетровській області

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42