Новини

Чи лікують ліки?...

На Херсонщині податківці вилучили понад 9 т підпільного медичного спирту.


Нещодавно фахівці податкової міліції виявили підпільний цех, у якому в кустарних умовах, далеких від санітарних норм виробництва медичних препаратів, виготовляли медичний спирт. Лінію виробництва було організовано з розмахом: спирт розливали у скляні пляшечки по 100 мл, а їх загальна кількість становила 24 тис. шт.

Під час обшуку вилучено підготовлену до розливу прозору рідину із запахом спирту, яка зберігалася в 220-літрових бочках загальним об’ємом 7 т на суму близько 500 тис. грн., велику кількість фурнітури, тари та готової продукції. Загальна кількість вилученого спирту становила понад 9 т на суму 650 тис. грн.

Зовні пляшечки не здавалися підробкою: етикетки були якісно наклеєні, кришечки правильно закручені. А чи відповідає нормі вміст пляшечок, покаже експертиза.

Втім, робота підприємств — виробників лікарських засобів регламентується виключно постановою Кабінету Міністрів України «Про питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів». На території Херсонської області такі підприємства відсутні. Отже, виготовлення спиртових розчинів «Етанол-96», «Фармасепт», «Медсепт» і «Септол» є незаконним.

На порушників, які намагалися нажитися на здоров’ї громадян, чекає справедливе покарання.


За матеріалами УПМ
ДПС у Херсонській області