Статті

Фальсифікат — під гусениці!

Виробництво і реалізація лікеро-горілчаних виробів є об’єктом підвищеної уваги з боку тіньовиків. У гонитві за легкою наживою вони вдаються до незаконних операцій з високоліквідною алкогольною продукцією й, використовуючи у підпільному виробництві сировину сумнівної якості, наповнюють горілчаним фальсифікатом місцеві магазини, кафе та бари. Їм протистоять працівники податкової міліції, які повсякчас проводять роботу з викриття та вилучення контрафактного алкоголю.


«Таврія» з поліського краю

Працівники податкової міліції Сумщини провели перевірку за фактом отруєння громадян, які вживали горілчану продукцію, придбану у невідомих осіб на стихійному ринку м. Сум. Постраждалі, які потрапили до міської лікарні, звернулися з відповідною заявою до правоохоронних органів. Як з’ясувалось у ході подальших заходів, виробником небезпечного фальсифікату виявився мешканець м. Лебедина, який у власному будинку налагодив виготовлення горілки та коньяків під відомими вітчизняними брендами «Ольвія», «Олександрія», «Таврія», «Борисфен» тощо. У ході обшуку у помешканні «підпільника» правоохоронці знайшли готову горілчану продукцію, ящики та коробки для упаковки коньяків, етикетки, порожню тару й сировину. Оперативники встановили, що окрім стихійних ринків зловмисники збували фальсифікат у місцевих продовольчих магазинах, кав’ярнях і барах міст Сум та Лебедина.

За висновками дослідження, проведеного Сумським обласним бюро судово-медичної експертизи, встановлено, що вилучена алкогольна продукція є небезпечною для здоров’я та життя людини.

За фактом порушено кримінальну справу.

Отрута в горілчаній тарі

У м. Шостці на території місцевого продовольчого ринку працівники податкової міліції викрили осіб, які займалися незаконним збутом фальсифікованої алкогольної продукції.

Не маючи ліцензії на право виробництва і торгівлю лікеро-горілчаними виробами, місцеві умільці виготовляли міцні напої у приватному домогосподарстві одного з учасників горілчаного бізнесу.

Готову продукцію розливали у пляшки та продавали на території Шосткинського ринку. Порушників затримали у момент збуту фальсифікату.

Згідно з протоколом досліджень проб харчових продуктів, проведених фахівцями Сумської обласної санітарно-епідеміологічної станції, спиртовмісна рідина не відповідає вимогам державного стандарту за органолептичними показниками, наявністю кислоти, завищеним вмістом альдегідів і сивушних масел. Таким чином, встановлено, що вилучену алкогольну продукцію виготовлено з сировини, яка становить загрозу життю та здоров’ю людей.

Порушено кримінальну справу за частиною третьою ст. 204 Кримінального кодексу України.

У ході подальших слідчих заходів оперативники податкової міліції знайшли у гаражі та підсобному приміщенні одного з фігурантів «горілчаної» справи понад 1 т спирту та спиртовмісної рідини на загальну суму понад 50 тис. грн. Контрафактну продукцію вилучено, а зразки рідини направлено на дослідження.

Триває слідство.

«Зелений змій» жив на обійсті

Факт незаконного виготовлення горілчаної продукції викрили працівники податкової міліції у м. Конотопі.

29-річна місцева мешканка виробляла та збувала міцні напої у себе вдома. У ході перевірки у зловмисниці вилучено майже 100 л лікеро-горілчаних виробів, виготовлених з недоброякісної сировини, відповідне знаряддя та сировину.

За фактом порушено кримінальну справу.


Наталія ШАПОВАЛ,
старший оперуповноважений з ОВС відділення обліку
та зонального контролю штабу УПМ ДПА у Сумській області