Статті

Припинено незаконний сімейний бізнес

Працівники підрозділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів податкової міліції Тростянецького району викрили зловмисників — мешканців райцентру Бершадь, які налагодили мережу виготовлення та збуту алкогольного сурогату.

Подружжя заробляло на тому, що регулярно постачало любителям недорогої випивки сурогат домашнього розливу міцністю 35% об. Спосіб приготування традиційний — суміш спирту невідомого походження та води. Незаконне виробництво розгорнулося безпосередньо в брудному гаражі на обійсті, де мешкала сімейна пара: під час обшуку в рамках порушеної кримінальної справи оперативники виявили та вилучили не лише спирт, а й знаряддя для виготовлення фальсифікату — лійки, скляні колби. Каністру з небезпечним розчином, а також мірну склянку та лійку виявили і в підсобному приміщенні кафе, що орендує господар.

Втім географія реалізації фальсифікату вийшла за межі бару — подружжя мало кількох постійних покупців, які надалі реалізували готову продукцію та спирт на території району.

Незаконний і небезпечний для життя та здоров’я сімейний бізнес припинено. Під час обшуку в гаражі та в підсобних приміщеннях кафе податківцями виявлено та вилучено майже 2 тис. л алкогольної продукції на суму близько 90 тис. грн., а також майже 12 тис. грн. можливої виручки, що була загорнута в целофановий пакет і лежала на полімерній бочці.

Слідчими податкової міліції порушено кримінальну справу за частиною третьою ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення та збут підакцизної продукції). На сьогодні встановлюється повне коло осіб, причетних до виготовлення та реалізації небезпечної продукції, а також можливих потерпілих від її вживання.


Ольга ШИШКІВСЬКА,
старший інспектор з ОД штабу
УПМ ДПС у Вінницькій області