Статті

Made in… гараж

Працівники податкової міліції ДПС у Рівненській області в одному з гаражів обласного центру виявили склад лікеро-горілчаної продукції та сигарет загальною вартістю понад 100 тис. грн.


Незаконним виготовленням, зберіганням, збутом та транспортуванням з метою збуту спирту, фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів займався мешканець м. Рівного, який не лише не мав ліцензії на виготовлення та реалізацію алкогольних напоїв, а й взагалі не був суб’єктом господарської діяльності.

Під час огляду гаража вилучено 160 дал спирту на суму 64 тис. грн., 2,3 дал фальсифікованих алкогольних напоїв на суму 600 грн. та 4327 пачок тютюнових виробів із марками акцизного податку з ознаками підробки на загальну суму майже 40 тис. грн. Водночас у гаражі виявлено сигарети з акцизними марками Білорусі. Таку продукцію заборонено ввозити та реалізовувати на території України. Документів, які б засвідчували походження товару, його власник не мав. Проводиться дослідча перевірка з метою встановлення всіх обставин злочину, в тому числі джерела походження алкогольних та тютюнових виробів.

У смт Костополі під час огляду гаража працівники податкової міліції вилучили готові до реалізації фальсифіковані алкогольні напої, спирт, засоби виготовлення лікеро-горілчаної продукції, а також чорнову бухгалтерію, що підтверджувала злочинну діяльність власника приміщення.

За обома справами триває дослідча перевірка. Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи.

Відповідні статті Кримінального кодексу України передбачають штрафні санкції у розмірі від 500 до 10 000 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.


Олександр МРОЗОВИЧ,
УПМ ДПС у Рівненській області