Статті

Спирт + вода = коньяк

На Вінниччині податківці викрили підпільного алкодилера.


Майже 1,5 т спирту зберігав у гаражі 37-річний мешканець м. Вінниці. Спирт невідомого походження та якості зловмисник змішував із водою та добавками і розливав, не знімаючи етикеток, у пляшки з-під коньяку, і вже як коньяк заводського розливу реалізував на території Вінницької області.

Незаконний бізнес припинили працівники управління протидії незаконному обігу підакцизних товарів ДПС у Вінницькій області. Встановлено, що безпосереднім продажем фальсифікату підприємливий громадянин не займався — спирт, а також готову продукцію він постачав реалізаторам у м. Вінниці та в райцентрах, звідки вона потрапляла до кінцевих споживачів.

Під час обшуку вилучено майже 1,5 т спирту та понад 100 пляшок готового до реалізації саморобного коньяку на загальну суму понад 65 тис. грн.

За ознаками злочину, передбаченого частиною третьою ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення підакцизних товарів із недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров’я людини), порушено кримінальну справу. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.{h}Начальник управління протидії незаконному обігу підакцизних товарів управління податкової міліції  ДПС у Вінницькій області Андрій КОРОЛЬ:
«Нині проводяться експертні дослідження вилученої продукції, встановлюється вся мережа реалізації спирту та алкогольного сурогату. Втім уже зараз однозначно можна сказати, що вживання цієї продукції становить загрозу для життя і здоров’я споживачів. Адже весь процес виготовлення сурогату проходив безконтрольно та з порушенням усіх санітарних вимог: спирт змішувався з водою та домішками сумнівної якості, розливався у брудні пляшки, які вже були у користуванні»{/h}


Ольга ШИШКІВСЬКА,
старший інспектор з ОД штабу
УПМ ДПС у Вінницькій області