Статті

«Розплели» косичку

Працівниками податкової міліції Харківщини виявлено підпільне виробництво сиру, обсяг реалізації якого на місяць становив понад 1 млн. грн.


Прийшовши на підприємство з перевіркою, працівники податкової міліції були приголомшені побаченим. У напівзруйнованому приміщенні в одному із селищ Вовчанського району панувала повна антисанітарія: декілька чоловіків прямо на підлозі, залитій водою, розтягували сирний напівфабрикат в канати, замочуючи його в брудних ваннах. Після цього сир розділяли на дрібніші смужки, які вручну заплітали в косички. Активними «учасниками» підпільного виробництва сиру «Сулугуні» були мухи, комарі та інші комахи.

Сировари розповіли, що молоко купували у місцевих жителів по 1,8 грн. за 1 л, зливали у брудну бочку старої фури і везли до цеху. Там міксером, більше схожим на бетономішалку, збивали. Сирні кіски плели вручну, а потім коптили.

Звісно, ніхто з учасників виробничого процесу не мав санітарних книжок, а обурення податкових міліціонерів з приводу повної антисанітарії, що панувала в цеху, їх не бентежило. Сировари вважали такий спосіб виробництва продукту харчування допустимим, а сир — доволі їстівним.

Підпільний цех працював близько року. Із 15 робітників офіційно працевлаштованими на підприємстві були лише дві особи. З рештою, звісно, розраховувалися зарплатою «в конвертах».

За попередніми підрахунками річна орієнтовна сума заробітної плати, що виплачувалася найнятим робітникам без будь-якої бухгалтерії і податкових платежів, становила близько 140 тис. грн.

На сьогодні матеріали щодо справи передано до прокуратури Харківської області для вирішення питання про притягнення винних до відповідальності.{h}Начальник відділу організації викриття податкових злочинів управління податкової міліції ДПС у Харківській області Сергій ПОЛОВИЦЯ:
«Оскільки документи для реєстрації підприємства з юридичної точки зору було оформлено доволі грамотно, це слугувало певною ширмою у злочинній діяльності бізнесменів. Викрила зловмисників необачність: підприємство, якому належить підпільний цех з виробництва сиру, до податкової інспекції подавало звітність із прочерками, що свідчило про відсутність господарської діяльності»{/h}


Євгенія БОНДАРЕНКО,
прес-офіцер УПМ ДПС у Харківській області