Новини

Відверте спілкування

Підприємці Черкащини схвально відгукуються про роботу податкового відомства.

Чи виникають у бізнесу проблеми з податковою службою, чи не докучають податківці частими візитами, чи не випробовують на міцність ретельними перевірками декларацій? — з такими запитаннями звернувся до торговців речового ринку «Кривалівський» у м. Черкасах Голова ДПС України Віталій ЗАХАРЧЕНКО.


«Я приїхав, щоб відверто поспілкуватися з вами з приводу наболілого, адже нині роботу податкової служби спрямовано на налагодження  толерантних відносин з підприємцями, на невтручання зайвий раз у діяльність бізнесу», — наголосив Віталій Захарченко.

Відповідь була однозначною: ні, податківці підприємцям працювати не заважають. «На сьогодні  нарікань немає. Як нам і обіцяли, впродовж півроку нас не перевіряють. Тобто перевіряють підрозділи Держспоживстандарту, санепідемстанція, виконком, але не податкова», — розповідає Тетяна, продавець на ринку. «Щодня ми спокійно стаємо до роботи. Та й не впливає на чесного підприємця, який сплачує податки, наявність перевірок — хвилюються лише ті, хто ухиляється від виконання цього обов’язку», — погодилася з нею колега.

Експеримент, який розпочали податківці щодо неперевірки малого і середнього бізнесу, на практиці виявився вдалим. Загалом у І кварталі 2011 р. кількість перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють розрахунки готівкою та використовують у своїй діяльності касові апарати (в основному — закладів роздрібної торгівлі), зменшилася на 40%. Контрольно-перевірочною роботою було охоплено 18 017 таких суб’єктів, або на 11 530 менше, ніж торік. «Я підписав наказ щодо заборони податковій службі перевіряти малий і середній бізнес впродовж І півріччя поточного року. Але часто запитують: що буде далі? Запевняю, ми так само будемо лояльними відносно підприємців», — повідомив високопосадовець.

Голова ДПС України пообіцяв передати побажання підприємців урядовій робочій групі, що працює над удосконаленням Податкового кодексу. «Ми бачимо, які проблеми існують у бізнесу, хочемо його підтримати, тому податкова служба максимально сприятиме розвитку малих форм підприємницької діяльності», — підкреслив Віталій Захарченко.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua

Відверте спілкування