Новини

Урожай для місцевої громади

Податківці Черкащини запровадили соціальну програму на селі.

Перший заступник голови ДПА у Черкаській області Володимир КоломієцьЇї мета — навести лад на селі, зокрема працевлаштувати і відстежити рівень зарплати селян. Ліквідація тіньових схем дасть змогу місцевим бюджетам додатково отримати 49,2 млн. грн. податків. Перший заступник голови ДПА у Черкаській області Володимир КОЛОМІЄЦЬ зазначає, що для податківців «безумовне погашення зарплатних боргів у сільськогосподарському секторі — безальтернативне завдання».


Черкаські податківці активно допомагають землякам долати бідність. Роль податкового відомства у цій нелегкій справі на сьогодні є домінуючою — боротьба з цим негативним явищем шляхом ліквідації зарплатних боргів, попередження порушень законодавства щодо розміру заробітної плати, термінів її виплати, підвищення рівня середньої зарплати, соціальний захист громадян, залучення усіх без винятку платників до декларування одержаних доходів і сплати податків з таких доходів. Якнайшвидше вирішення цих питань, створення сприятливих умов для розвитку підприємництва та подальший контроль за дотриманням законодавства про працю і заробітну плату — індикатор роботи органів ДПС.

Тож робота податківців у Шевченковому краї набуває соціального значення. Адже саме податківці дбають, аби кожен черкащанин мав достойну легальну зарплату.

Для працівників податкової служби області боротьба з бідністю передбачає жорсткий контроль за виплатою в регіоні реальної заробітної плати працівникам підприємств усіх галузей економіки, ліквідація зарплатних боргів.

Найпріоритетнішим напрямом роботи залишається зайнятість на селі. Для цього черкаські податківці започаткували спеціальну програму «Урожай».

Днями перший заступник голови ДПА у Черкаській області Володимир Коломієць ознайомив земляків з ходом операції. Він відзначив, що одна з найглобальніших проблем у сільськогосподарському секторі краю — наявні порушення у нарахуванні та виплаті заробітних плат. Зокрема, у сільгоспвиробників виявлено 5549 неоформлених найманих осіб, легалізовано 8,3 млн. грн. та забезпечено додаткове надходження до бюджету 1,3 млн. грн. з податку на доходи фізичних осіб. Також у сільській місцевості виявлено 6712 громадян-одноосібників, які отримали торік близько 9 млн.  грн. доходів від продажу неподатковим агентам сільськогосподарської продукції, вирощеної на земельних ділянках, наданих для ведення особистого селянського господарства, внаслідок збільшення розміру таких ділянок у результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю). Таких громадян залучено до декларування отриманих доходів. Прогнозовано, що до бюджету додатково надійде податку на доходи фізичних осіб у сумі 1304,13 тис. грн.

Проведено розрахунок витрат на оплату праці механізаторів, обслуговуючого персоналу виходячи із розцінок оплати послуг щодо збору урожаю та підготовки площ під посів озимих. За результатами вжитих заходів легалізовано 19 935 тис. грн. заробітної плати механізаторів, 10 610 тис. грн. — допоміжного персоналу та 1792 тис. грн. —  працівників, зайнятих у городництві та садівництві.

Проаналізовано заробітну плату керівного складу та найманих працівників. Встановлено, що розмір заробітної плати керівництва у середньому втричі перевищує розмір заробітної плати інших працівників, а у деяких з них вона є меншою за мінімальну. Перевірками виявлено 1150 працівників, яким виплачувалася заробітна плата, нижча за мінімальну. Матеріали передано до органів прокуратури.

Загалом, лише від легалізації перелічених тіньових доходів місцеві бюджети додатково отримають 49,2 млн. грн. на рік.

Володимир Коломієць наголосив: «Нарахування та виплата заробітної плати людям, які оформлені на роботу в ході спецоперації «Урожай», перебувають під постійним пильним контролем обласної ДПА. Усі перевірені під час проведення операції підприємства підвищили і виплачують заробітну плату своїм працівникам. І це лише початок. Нині кожен з працевлаштованих податківцями громадян отримує щомісяця заробітну плату, не меншу за мінімальну, здійснює відрахування до Пенсійного фонду і заробляє собі трудовий стаж. Для людини праці це є найважливішим».

Обов’язкове погашення зарплатних боргів — безальтернативне завдання для всіх органів місцевої влади. Особлива увага приділяється роботі з сільгосппідприємствами — боржниками з виплати зарплати. У рамках операції «Урожай» зарплатні борги таких підприємств скоротилися у 1,3 раза: на початок операції налічувалося 3199 тис. грн. заборгованості, погашено 2531 тис. грн., до бюджету надійшло 354 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Робота із забезпечення повного погашення заборгованості по заробітній платі триває. Володимир Коломієць запевнив, що податківці і надалі вживатимуть усіх передбачених законом заходів з метою повної ліквідації боргів із виплати заробітної плати: «Цього року проблема боргів із виплати заробітної плати на Черкащині має бути вирішеною. Зарплати в регіоні виплачуватимуться виключно за законом. Такою є принципова позиція керівництва ДПА у Черкаській області».

Ще один аспект роботи — забезпечення виплати заробітних плат у розмірі, не меншому за законодавчо встановлений мінімум. У рамках операції «Урожай» вдалося вдвічі зменшити кількість суб'єктів господарювання, які безпідставно обмежували своїх працівників. Зараз податківці у посиленому режимі відпрацьовують 2566 підприємств, які виплачують працівникам зарплату, нижчу за законодавчо встановлений мінімум. Слід зазначити, що лише останнім часом роботи 20 сільгосппідприємств підвищили зарплату своїм працівникам, внаслідок чого селяни отримали достойну офіційну винагороду за свою працю, а до бюджету спрямовано 96,3 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб з підвищеної зарплати, відповідні підвищені відрахування надійдуть і до соціальних фондів.

 Загалом від запровадження підвищених ставок орендної плати на землю, роботи з подальшої легалізації зарплат та зайнятості в регіоні та від операції «Урожай» очікувані надходження до місцевих бюджетів становитимуть близько 73 млн. грн.


Тетяна ПОЛІЩУК,
начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи
та звернень громадян ДПА у Черкаській області