Аналітика

Відходи — у доходи

Майже десять років у м. Миронівці Київської області діє єдине в державі підприємство — ТОВ «Омега мінералз Україна», яке переробляє золу, що отримується після спалювання вугілля на теплоелектростанціях, на дуже коштовний порошкоподібний дрібнодисперсний легкосипучий матеріал.


Миронівка — Японія: спецзамовлення року

Наприкінці березня 2011 р. з м. Миронівки Київської області до Японії відбув цінний вантаж. Це були не медикаменти й не теплі речі та намети для постраждалих від потужного землетрусу та цунамі, а 60 т порошкоподібного дрібнодисперсного легкосипучого матеріалу, що складається з тонкостінних газонаповнених оболонок сферичної форми.

Генеральний директор ТОВ «Омега мінералз Україна» Олег Богданов«Наша продукція може принести велику користь Японії, — говорить генеральний директор ТОВ «Омега мінералз Україна» Олег Богданов. {h}Біографічна довідка
Олег Богданов народився у 1965 р. у м. Новому Бузі Миколаївської області. Після закінчення місцевої середньої школи вступив до Київського Суворівського військового училища (нині — Київський військовий ліцей імені Івана Богуна), яке закінчив з відзнакою, а потім навчався в Київському вищому військовому авіаційному інженерному училищі — КВВАІУ (нині — Київський інститут Військово-Повітряних Сил України — КІВПСУ). Здобувши вищу військову освіту, служив у Групі Радянських військ у Німеччині. Навчався в ад’юнктурі КВВАІУ. Військову службу продовжив як викладач, старший викладач — у Васильківському військовому авіаційно-технічному училищі та КІВПСУ.
З 1999 р. у бізнесі — працював менеджером, начальником відділу зовнішньоекономічної діяльності та логістики, керівником підприємства. З 2002 р. — генеральний директор ТОВ «Омега мінералз Україна».
{/h} — Японія як острівна держава, що знаходиться в зоні підвищеної сейсмічної активності, традиційно використовує при будівництві легкі бетони, одним із основних компонентів яких є алюмосилікатна порожниста мікросфера. Тому ми раді, що можемо допомогти Японії в ліквідації наслідків землетрусу. Колектив підприємства особливо старанно виконував це «заокеанське» замовлення. У разі потреби ми відправимо ще декілька контейнерів».

Японське спецзамовлення — це один із прикладів зростання значущості миронівського підприємства. Воно ледве встигає забезпечувати замовників своїми мінеральними наповнювачами. Високоякісна продукція «Омеги» застосовується сьогодні у багатьох галузях промисловості: автомобіле-, літако- та кораблебудуванні, нафтовидобуванні, лакофарбовому виробництві, будіндустрії, литті, хімічних виробництах. При цьому миронівська мінеральна сировина обробляється відповідно до вимог галузей промисловості, в яких вона застосовується. Кожна стадія виробництва й технічні характеристики продукції, що постачається, контролюються системою менеджменту якості відповідно до міжнародного стандарту ISO 9001:2008, який запроваджено на підприємстві з 2005 р.

Розвинута дистриб’юторська мережа дає змогу споживачам отримати оформлене замовлення вчасно в будь-якому куточку світу. Міцні зв’язки з науково-дослідними установами країн СНД та Європи допомагають українцям швидко реагувати на вимоги замовника, сприяють розвитку підприємства в напрямі освоєння сучасних передових технологій і впровадженню нових високотехнологічних продуктів.

І бізнес, і допомога

До поїздки у м. Миронівку я навіть не уявляв, наскільки цінним та унікальним є такий багатофункціональний мінеральний наповнювач. Проте не лише практичне застосування визначає його цінність. Зола, яка утворюється в результаті спалювання вугілля на теплоелектростанціях, раніше вважалася відходом. Десятки мільйонів тонн золи накопичувалися на спеціальних полігонах. Мало того, що вони самі по собі негативно впливали на екологію, а ще й займали дедалі більші площі. Якби не було вжито заходів, то згодом могла виникнути серйозна екологічна проблема.

Першими на легку фракцію відходів теплоелектростанцій як на сировину звернули увагу англійці. Вони й почали її переробляти й використовувати, так би мовити, у мирних цілях. «Омезі» довелося декілька років доводити, що золу можна й необхідно переробляти. Чималі кошти (півмільйона євро) було витрачено на будівництво підприємства у м. Миронівці, багато часу  — на укладення угод з теплоелектростанціями на закупівлю в них золи. Нині «Омега» заготовляє сировину на Луганській, Трипільській, Криворізькій, Кураховській, Углегорській, Запорізькій та Придніпровській теплоелектростанціях. Цієї сировини миронівському підприємству вистачає вього на два місяці роботи. Отже, доводиться закуповувати легку фракцію відходів за кордоном — у Росії.

Миронівське підприємство працює стабільно й продуктивно. Три бригади (50 працівників) забезпечують безперервний процес виробництва. Тільки у свята механізми зупиняються. Решту часу легка фракція золи в руках фахівців перетворюється на порошок, який складається з тонкостінних газонаповнених оболонок сферичної форми — «омега-сфер», їх можна побачити тільки під мікроскопом, тому що розмір частинок становить до 500 мікрометрів.

У день, коли я побував на підприємстві, миронівчани відправляли дві хури (близько 40 т) промисловцям Швеції та Німеччини. Географія торговельних зв’язків миронівського підприємства охоплює майже всю Європу, а також США, Японію, Бразилію, Аргентину, Південно-Африканську Республіку, Корею, Велику Британію, Сінгапур та інші технологічно розвинуті країни, де цей високоякісний продукт має великий попит. Не випадково діяльність ТОВ «Омега мінералз Україна» високо оцінено нашою державою. Підприємство визнано «Лідером галузі — 2010». Це зафіксовано державними органами статистики України на підставі статистичної звітності (КВЕД — 26.8.0 «Виробництво неметалевих мінеральних виробів, не віднесених до інших групувань»).

Оцінка проводилася за чотирма основними критеріями:

  • обсяг реалізованої продукції;
  • чистий прибуток;
  • заробітна плата;
  • продуктивність праці.

Підприємство посіло восьме місце в Україні серед таких підприємств, як Корпорація «Енергоресурс-Інвест», ВАТ «Український графіт», ТОВ Завод «ТехноНІКОЛЬ», ВАТ «Трібо».

Своєчасно і в повному обсязі миронівчани відраховують кошти до бюджетів усіх рівнів. За 2010 р. лише розмір податку на прибуток становив майже 1,024 млн. грн. Таку податкову продуктивність і дисципліну гідно оцінено: підприємству автоматично відшкодовано податок на додану вартість на суму 350 тис.  грн. Ці кошти використовуються не лише для потреб виробництва.

ТОВ «Омега мінералз Україна» займається великою благодійною діяльністю. У цьому вкотре уже переконалися вихованці миронівського дитячого садочка «Цукринка». Підприємство подарувало малятам музичний центр, а перед цим — килимове покриття. Одно слово, у м. Миронівці вміють не тільки добре працювати, а й прагнуть бути корисними місту, області, країні.


Олександр КРЮЧКОВ,
krolmi@ukr.net

ТОВ «Омега мінералз Україна»