Новини

Податкова перевіряє лише ті декларації про доходи, які подаються до органів ДПС

Державний службовець подає декларацію про доходи, зобов’язання фінансового характеру та майновий стан за місцем роботи. Вона зберігається в установі, в якій працює службовець, і не потрапляє до податкових органів. Про це заявив Голова ДПС України Віталій ЗАХАРЧЕНКО під час брифінгу 13 квітня 2011 р.


За його словами, податкова аналізує лише ті декларації, які подаються до органів ДПС. Такі декларації подаються платниками (у тому числі державними службовцями) до органів податкової служби за місцем проживання. Цього року громадяни зобов’язані подавати їх у разі, якщо протягом 2010 р. отримали доходи від особи, яка не є податковим агентом, доходи за кордоном або інші доходи, які підлягають декларуванню відповідно до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».

«Така декларація подається у податкову інспекцію за місцем проживання декларанта та ретельно вивчається нашими працівниками. Якщо виникнуть будь-які зауваження до наведених даних, то наші регіональні підрозділи реагуватимуть відповідно до вимог чинного законодавства», — зазначив Голова ДПС України Віталій Захарченко.

Відомості з декларації, яка подається до органів ДПС, можуть бути оприлюднені тільки за згодою особи, яка її подала.

Відповідно до норм чинного законодавства оприлюднювати самостійно будь-які дані щодо особи-декларанта ДПС не має права.

Нагадаємо, що кампанія з декларування громадянами доходів, отриманих у 2010 р., триває. Останній день подання такої декларації — 3 травня 2011 р.