Новини

Етапи рівноправного партнерства

Голова ДПА у Запорізькій області Олексій ТімарцевЗа участю голови ДПА у Запорізькій області Олексія ТІМАРЦЕВА відбулося засідання Громадської ради, присвячене результатам діяльності ДПА у Запорізькій області в січні — лютому 2011 р. Під час заходу обговорювалося питання впливу фінансово-економічної діяльності великих підприємств на стан мобілізації коштів до бюджетів усіх рівнів. Йшлося також про відшкодування з бюджету сум податку на додану вартість суб’єктам господарювання відповідно до норм Податкового кодексу України.


Успіх за фактом

Зі слів Олексія Тімарцева, за два місяці поточного року до загального фонду держбюджету від платників податків Запорізької області надійшло 839,5 млн. грн., що становить близько 110% від доведеного завдання. Порівняно з минулим роком збір платежів зріс більш як на 339 млн. грн., або на 67,8%.

Надходження з податку на прибуток підприємств порівняно з відповідним періодом 2010 р. збільшилися майже втричі, а питома вага цього податку у загальному фонді державного бюджету перевищує 53%. Фактичні обсяги надходжень з податку на додану вартість — близько 248 млн. грн., вони перевищують відповідний показник двох місяців минулого року на 24%. Питома вага податку сягає майже 30%.

У січні — лютому поточного року у повному обсязі виконано завдання щодо надходжень до місцевих бюджетів з податків і зборів, затверджені сесіями місцевих рад (надійшло 496 млн. грн.). Таким чином, показник минулого року перевищено на 81,5 млн. грн., або майже на 20%.

Фундамент правових засад

Учасники засідання зазначили, що за січень — лютий 2011 р. найбільшу частину надходжень до бюджетів усіх рівнів забезпечили підприємства промислового сектора економіки, від яких надійшло понад 66% від загальних обсягів платежів по області. Зокрема, до Державного бюджету України ними сплачено близько 441 млн. грн., що становить 51,5% від загальних надходжень до держбюджету. До місцевих бюджетів регіону великі платники податків сплатили 151,5 млн. грн., що майже на 37% перевищує обсяги фактичних надходжень минулого року.

Водночас голова ДПА у Запорізькій області Олексій Тімарцев наголосив, що не всі великі платники податків будують відносини з державою на засадах довіри.

— Для більшості великих платників на сьогодні вкрай важливо мати надійний фундамент для стабільної роботи і подальшого розвитку, з цією метою їм необхідно прагнути працювати у правовому полі, — зазначив він.

Пріоритет — методичній допомозі

Заступник голови ДПА у Запорізькій області — начальник СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі Наталія Говтвян розповіла учасникам Громадської ради, що інспекція вже давно відмовилася від фіскального напряму діяльності, надаючи пріоритет методичній допомозі підприємствам, яка сприятиме зменшенню ймовірності припущення помилок при розрахунках і сплаті податків. З її слів, серед великих підприємств регіону немає жодного з ознаками так званих податкових ям.

— Однією з важливих новацій у роботі інспекції є запровадження електронного сервісу для платників податків. На сьогодні всі платники, з якими укладено угоди, можуть отримувати додаткові послуги у вигляді електронних повідомлень. Основна мета нововведення — завчасно попереджати платників про операції, які можуть бути визнані недійсними, щоб вони мали можливість самостійно уточнювати суми податкових зобов’язань, не доводячи справу до суду, — наголосила Наталія Говтвян.

Стимулювати інвестиції і соціальну відповідальність

На засіданні Громадської ради йшлося також про те, що платники податків при автоматичному режимі відшкодування ПДВ матимуть очевидні переваги: кожен відчує рівноправне партнерство держави і бізнесу. Крім того, нівелюватиметься вплив людського чинника — всі операції виконуватиме комп’ютерна програма. А відшкодування ПДВ у режимі он-лайн істотно поліпшить інвестиційний клімат у регіоні, стимулюватиме соціальну відповідальність вітчизняних бізнесменів, сприятиме підвищенню рівня оплати праці.


Оксана КОВАЛЕНКО,
начальник відділу громадських
зв’язків ДПА у Запорізькій області