Новини

Наймасштабніший вихід у мережу

Вперше з платниками податків одночасно в інтернеті спілкувалися Голова ДПС України Віталій Захарченко та керівники восьми регіональних підрозділів.

Онлайн-конференцію, що проходила в м. Києві та інших великих містах нашої держави, було присвячено роз’ясненню положень Податкового кодексу України щодо порядку розрахунку й сплати податку на прибуток підприємств, які набрали чинності з 1 квітня 2011 р. «Податок на прибуток — це один з основних платежів, які адмініструє державна податкова служба, адже його частка в надходженнях до загального фонду держбюджету становить понад 40%», — зауважив Голова ДПС України Віталій ЗАХАРЧЕНКО. За його словами, на сьогодні до загального фонду держбюджету надійшло 11 млрд. грн., що фактично вдвічі більше, ніж за аналогічний період 2010 р.


Серед головних нововведень Податкового кодексу — те, що починаючи з 1 квітня 2011 р. податок на прибуток потрібно буде сплачувати за ставкою вже не 25, а 23%. «Надалі ставка цього податку щороку поступово знижуватиметься і в 2014 році дорівнюватиме 16%», — підкреслив Віталій Захарченко. Водночас він звернув увагу аудиторії на те, що звітність за 2010 р. і І квартал поточного року слід подавати ще за старими правилами обліку, визначеними Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Щодо того, наскільки зміниться динаміка надходження податку на прибуток унаслідок зниження його ставки і запровадження пільг для окремих галузей промисловості, то, за оцінкою головного податківця, приблизна сума недоотримання державною скарбницею коштів — 1,5 млрд. грн. Але втрати ці — умовні. «Виконуючи завдання Президента України Віктора Януковича, податкова служба пішла шляхом детінізації економіки, й індикатором успішності роботи в цьому напрямі є надходження ПДВ, що значно зросли порівняно з 2009 — 2010 роками», — повідомив Віталій Захарченко. Якщо в березні минулого року у вигляді ПДВ податківці мобілізували в дохідній частині держбюджету 1,8 млрд. грн., то в березні 2011 р. — вже 7 млрд. грн. Саме за рахунок детінізації очікується, що надходження до бюджету не зменшаться, а збільшаться, і податківці впораються з показниками, доведеними Мінфіном України, переконаний високопосадовець.

Голова ДПС України відповів близько на 40 з 200 запитань, які стосувалися правил подання декларації з податку на прибуток, переліку витрат, які включаються до валових витрат підприємства, особливостей оподаткування поворотної фінансової допомоги тощо. Всі запитання, отримані під час інтернет-конференції, будуть ретельно опрацьовані фахівцями ДПС і розміщені на інформаційному порталі «Comments.ua».

На прямому зв’язку з платниками податків були також керівники ДПА у м. Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Харківській, Чернівецькій, Чернігівській областях та АР Крим.

Робота, спрямована на якомога ширше роз’яснення норм нового податкового законодавства, триває. «Як працівникам податкових органів, так і платникам потрібно навчитися керуватися Податковим кодексом у щоденній практиці, щоб мати спільну точку зору на ті чи інші питання», — наголосив Віталій Захарченко.