Новини

Представники ДПС України ознайомилися з особливостями податкового законодавства Великої Британії

Перший заступник Голови ДПС України — начальник податкової міліції Андрій ГОЛОВАЧ у рамках робочого візиту до Великої Британії 29 березня цього року зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Великій Британії, постійним представником України при Міжнародній морській організації (ІМО) Володимиром ХАНДОГІЄМ.


Під час зустрічі зазначалося, що у Великій Британії позитивно оцінюють факт здійснення вперше за 20 років незалежності України дієвих кроків з проведення адміністративної реформи, приведення законодавства у відповідність із стандартами ЄС, прийняття Податкового кодексу, здійснення інших заходів, пов’язаних з інтеграцією України до ЄС.

Також увагу було акцентовано на тому, що останні реформи сприяли поліпшенню інвестиційного клімату в Україні, а отже, викликали у британських компаній зацікавлення в інвестуванні проектів за кордоном. Найближчим часом оглядачі фінансових ринків очікують збільшення британських інвестицій в економіку України.

Протягом візиту, що тривав з 27 березня по 2 квітня, члени делегації ДПС України вивчали досвід роботи правоохоронних підрозділів Податкової та митної служби Її Величності Королеви Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, форми й методи боротьби зі злочинами у сфері оподаткування та обговорювали напрями подальшої співпраці з британськими колегами.

Крім того, представники ДПС України ознайомилися з особливостями податкового законодавства, результатами реформування, показниками діяльності та аспектами функціонування Податкової та митної служби Великої Британії.

Під час зустрічей було досягнуто домовленості щодо підготовки та підписання Меморандуму про порозуміння між компетентними органами Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії та України. Очікується, що Меморандум сприятиме підвищенню ефективності взаємодії між податковими службами відповідно до Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах держав — членів Ради Європи та країн — членів Організації економічного співробітництва та розвитку.


Володимир САПІЖАК,
завідувач сектору по зв’язках
з громадськістю ГУПМ ДПА України