Інші податки
Тема: Ресурсні та рентні платежи

Особливості сплати збору юридичною особою — платником єдиного податку

До редакції «Вісника» надійшов лист від передплатника із запитанням, чи є платником збору за спеціальне використання води юридична особаплатник єдиного податку, який використовує воду лише для санітарно-гігієнічних потреб (підприємством укладено договір на поставку води з міськводоканалом)?


Згідно з п. 94 Закону № 4834 ст. 323 Податкового кодексу доповнено новим пунктом 323.2, відповідно до якого не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку.

Для цілей цього розділу під терміном «санітарно-гігієнічні потреби» слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Відповідно до п. 1 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4834 цей Закон набирає чинності з 01.07.2012 р., крім змін, що вносяться до Податкового кодексу України окремими пунктами.

Отже, водокористувачплатник єдиного податку, який уклав договір на поставку води з міськводоканалом, починаючи з 01.07.2012 р. не є платником збору за спеціальне використання води, якщо обсяги такої води були використані ним для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб.

Якщо обсяги води було використано на інші, ніж власні питні та санітарно-гігієнічні потреби, цілі, то водокористувач — платник єдиного податку сплачує збір на загальних підставах за весь обсяг фактично використаної води.

Слід зауважити, що починаючи з 01.01.2012 р. до 01.07.2012 р. такий водокористувачплатник єдиного податку повинен був сплачувати збір за спеціальне використання води на загальних підставах за весь обсяг фактично використаної води.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42