Новини

Від курортної спеки у «тіні» не сховаєшся

Запорізька область по праву вважається курортним регіоном. Для обласного центру, де на березі р. Дніпра розташовано численні табори і турбази, а також для м. Бердянська і Бердянського району загалом, смт Кирилівки Якимівського району та м. Приморська літній сезон — не лише час для відпочинку, а й період «оздоровлення» місцевих бюджетів.

На узбережжі Азовського моря щороку відкриваються нові заклади для відпочинку населення. Всього зареєстровано і взято на облік 1038 суб’єктів господарювання, у тому числі у сфері торгівлі й громадського харчування.


Щоправда, не всі прагнуть працювати цивілізовано й сплачувати податки. Протягом курортного сезону, якщо порівняти з минулим роком, кількість фактичних перевірок скорочено у 2,5 раза. Втім, мораторій на проведення перевірок малого бізнесу дехто сприйняв як вседозволеність. Так, за останній місяць проведено лише 41 перевірку, а донарахування становили майже 500 тис. грн.

Найпоширенішими порушеннями є:

  • невидача розрахункового документа;
  • невідповідність готівки на місці проведення розрахунків її кількості, зафіксованій у документах;
  • порушення обліку товарно-матеріальних цінностей;
  • відсутність дозвільних документів і неоформлення найманих працівників.

Так, при перевірці оптового складу з реалізації алкогольної продукції у м. Бердянську встановлено порушення обліку товарних запасів (на суму 188 тис. грн.). Разом зі штрафною санкцією підприємець має сплатити до бюджету понад 377 тис. грн. А власнику нічного клубу в смт Кирилівці через невідповідність готівки на місці проведення розрахунків її кількості, зафіксованій у документах, та через ціни на тютюнові вироби, які є вищими від максимальних, доведеться сплатити до бюджету 8 тис. грн.

Деякі підприємливі запоріжці вважають, що узбережжя Азовського моря — територія, де можна «сховати» заборонений бізнес. Проте їх сподівання є марними. У ході перевірок працівники Мелітопольського відділення податкової міліції в смт Кирилівці виявили дві зали, де працювало 24 гральних автомати. «Одноруких бандитів» вартістю 240 тис. грн. вилучено.

І хоча до грального залу на Федотовій косі треба було пройти через «фейс-контроль», податкові міліціонери все-таки встановили, що 16 гральних автоматів працюють справно, відпочивальники туди поспішають. Нині підпільний гральний бізнес припинено, а засоби наживи опечатано.


Тетяна КОВАЛЬОВА,
прес-служба ДПС у Запорізькій області