Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

Золотодобувні компанії Танзанії сплачуватимуть податки

Уряд Танзанії має намір припинити практику ухилення від сплати податків золотодобувними компаніями, що несумлінно використовують надані їм податкові пільги. Міністр енергетики й ресурсів Танзанії Соспітер Мухонго розповів представникам ЗМІ про наміри керівництва країни зобов’язати золотодобувні компанії сплачувати податки, зазначивши, що він особисто поінформував усі золотодобувні підприємства, які працюють понад п’ять років, про початок сплати корпоративного податку.


Міністр енергетики й ресурсів зазначив, що золотопромисловці, які продовжують стверджувати, що вони не отримують прибутку від своєї діяльності, повинні припинити діяльність на своїх рудниках, і природні ресурси від цього анітрохи не постраждають.

На сьогодні відповідно до податкових правил, установлених у Танзанії, нові компанії, зайняті в гірничодобувній індустрії, звільняються від сплати корпоративного податку до окупності витрат, понесених на створення підприємства й виробничого процесу.

З моменту настання окупності компанії зобов’язані сплачувати корпоративний податок за єдиною ставкою 30%.

Однак, за словами міністра, занадто багато компаній зловживають умовами надання податкових канікул і відмовляються від декларування будь-якого прибутку протягом тривалого часу.

Для усунення таких порушень уряд Танзанії планує проведення потужних аудиторських перевірок на всіх великих золотодобувних компаніях країни, діяльність яких залишається безприбутковою понад п’ять років.

За матеріалами міжнародних інформаційних агентств