Новини

За кордон — понад 32 млн. дол. США незаконно вивело одне із столичних підприємств

Перший заступник голови ДПС у м. Києві — начальник управління податкової міліції Ігор УсикПерший заступник голови ДПС у м. Києві — начальник управління податкової міліції Ігор Усик: «Боротьба із незаконним виведенням коштів за кордон — одне з пріоритетних завдань, що стоять перед підрозділами податкової міліції столиці. Так, з початку року нами вже виявлено 10 подібних фактів, за якими сума незаконно виведених за кордон коштів перевищує 353 млн. дол. США. Робота в цьому напрямі триває»


Уході розслідування кримінальної справи про ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, порушеної за матеріалами відділу податкової міліції Святошинського району, податківці встановили, що керівники фірми, яка займається експортом зернових, уклали зі своїм швейцарським інвестором кредитну угоду, рівень відсоткової ставки за якою було визначено значно вищим від існуючої на кредитному ринку.

Крім того, за рахунок валютних коливань підприємство незаконно збільшило валові витрати, включивши до них курсові різниці з отриманої позики.

За результатами податкової перевірки підприємству донараховано близько 10 млн. грн. податку на прибуток, а загалом із фінансовими санкціями — близько 17 млн. грн.

Наразі готується позов до Господарського суду щодо визнання кредитної угоди недійсною.


За матеріалами УПМ ДПС у м. Києві