Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

Бюджет США втрачає мільярди через викрадення персональних даних

За інформацією Генеральної інспекції з податкових питань Міністерства фінансів США, служба внутрішніх доходів, як і раніше, не може якісно ідентифікувати й виявляти випадки злочинного використання персональних даних.


Ця проблема, на думку фахівців, призведе до того, що в наступні п'ять років податкова служба США може виплатити злочинцям, що використовують чужі персональні дані для одержання повернення податкових платежів, не менше ніж 21 млрд. дол.

Генеральна податкова інспекція визнає, що ця проблема спричиняє подорожчання адміністрування податків і зниження довіри громадян США до діяльності податкової служби.

Відповідно до раніше опублікованих даних служба внутрішніх доходів лише торік викрила 940 тис. випадків несумлінного використання чужої персональної інформації при заповненні податкових декларацій, однак, на думку Генеральної інспекції, ще близько 1,5 млн. випадків залишилися невиявленими.

Ідентифікація таких крадіжок податковим відомством ускладнюється насамперед через обмеження доступу до персональної інформації платників податків у зовнішніх організацій, вважає голова Генеральної податкової інспекції Рассел Джордж. 

За його словами, також необхідно розширити права працівників служби внутрішніх доходів щодо стягнення сум, виплачених злочинцям у результаті використання несумлінної податкової інформації.

За матеріалами міжнародних інформаційних агентств