Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

Бути добровільним податковим інформатором — служити державі

Громадяни Великої Британії добровільно допомагають працівникам податкової служби, а податківці активно заохочують платників податків.


Близько 1 млн. фунтів виплатила Королівська служба податків і митниці Великої Британії за останніх чотири роки як винагороду добровільним інформаторам за інформацію про податкові порушення й злочини співгромадян.

Лише минулого року податкове відомство країни одержало близько 70 тис. повідомлень від громадян, а у випадках, коли подібна інформація привела до стягнення прихованих податкових платежів, інформатори одержали як винагороду сумарно близько 374 тис. фунтів.

Максимальну винагороду (100 тис. фунтів) за зазначений період було виплачено банківському службовцю в Ліхтенштейні за інформацію про британських клієнтів банку, які ухиляються від сплати податків у себе на батьківщині.

Як випливає з офіційної інформації податкового відомства Великої Британії, за період з 2005 р. по 2009 р. завдяки інформації, отриманій від добровільних інформаторів, сплачено раніше приховані податкові платежі на суму близько 42 млн. фунтів.

За матеріалами міжнародних інформаційних агентств