Новини

Передусім — відшкодування збитків, завданих державі й суспільству

Податкові міліціонери Харківщини поділилися новою філософією співпраці з представниками бізнес-структур та підприємств. Зустріч було організовано Антикорупційним форумом.


Як зазначив на зустрічі заступник начальника податкової міліції ДПС у Харківській області підполковник податкової міліції Павло Литвин,{h}Заступник начальника податкової міліції ДПС у Харківській області підполковник податкової міліції Павло ЛИТВИН:
«Сумлінним платникам податків нічого боятися — увага податкової міліції спрямована лише на неплатників, злочинців та підприємців, які виплачують заробітну плату «у конвертах»{/h} на початку поточного року керівництвом Державної податкової служби України визначено сім пріоритетних напрямів роботи: встановлення спільно з Нацбанком України перешкод незаконному виведенню валюти за кордон в офшорні компанії; контроль за витратами державного бюджету, зокрема за отриманими субвенціями та тендерними процедурами; контроль за діяльністю державних монополій; боротьба з незаконним відшкодуванням ПДВ під час здійснення експортно-імпортних операцій; контроль надходжень до місцевих бюджетів; боротьба з конвертаційними центрами; боротьба з фальсифікатом та незаконним використанням акцизних марок.

Зі слів Павла Литвина, головним у роботі податкової міліції наразі є не покарання злочинця, а відшкодування завданої ним шкоди державі й суспільству:

«Головним у нашій діяльності є не кількість порушених кримінальних справ, а мінімізація втрат бюджету, реальний економічний ефект у вигляді податкових надходжень від підприємств реального сектора економіки, задіяних у злочинних схемах».

Як поінформував заступник начальника податкової міліції ДПС у Харківській області, протягом січня — червня поточного року підрозділами податкової міліції Харківщини виявлено п'ять конвертаційних центрів, тоді як торік — чотири. Упродовж шести місяців 2012 р. порівняно з аналогічним періодом 2011 р. покращилася робота зі стягнення коштів до бюджету. За кримінальними справами відшкодовано завдану державі шкоду на загальну суму понад 20 млн. грн. Тільки за ознаками складу злочину, передбаченого частиною третьою ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) цього року порушено 52 кримінальні справи.

За результатами роботи слідчого підрозділу в січні — червні 2012 р. направлено до судів 48 кримінальних справ, тоді як у 2011 р. — 25.

Запитань у представників бізнесу було чимало, насамперед, чи плануються перевірки. Павло Литвин запевнив, що сумлінним платникам податків нічого боятися — увага податкової міліції спрямована лише на неплатників, злочинців та підприємців, які виплачують заробітну платню «у конвертах». Він також зауважив, що створення власного бізнесу в обхід законодавства — не той шлях, яким необхідно рухатись, та розтлумачив усі юридичні наслідки неправомірних дій.

 

Викриття: факти, цифри

Контрафактний тютюн вилучено з обігу

Понад 8 тис. пачок тютюну виявлено працівниками податкової міліції ДПС у Харківській області на території торговельного майданчика в одному з районів м. Харкова.


Підприємці вели свій бізнес підпільно. На територію України тютюн було завезено нелегально. Лабораторний аналіз засвідчив — його виготовлено не на підприємстві. Пачки були обклеєні марками акцизного податку неіснуючого зразка. Підробляли тютюн на високому рівні — зрозуміти, що це підроблений продукт без експертизи неможливо. Вартість контрафакту становить майже 100 тис. грн.

Є всі підстави для порушення кримінальної справи за фактом незаконного зберігання з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів за ознаками складу злочину, передбаченого частиною першою ст. 204 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.


Ірина БОНДАР,
прес-офіцер УПМ ДПС у Харківській області