Державна податкова служба у м. Севастополі провела чергову зустріч із
представниками бізнес-середовища міста. Темою дискусії стали питання
інвестиційного клімату в Україні та впливу податкової політики
на суспільні процеси в державі.
«Податкова служба України тримає курс на кардинальну зміну моделі своєї роботи: перетворення відомства на сервісну службу. Ми розуміємо, що якісний сервіс для платників — запорука інвестиційної привабливості для іноземних інвесторів», — зазначив перший заступник голови ДПС у м. Севастополі Ярослав Зумський.
З його слів, впровадження електронних методів обслуговування й нових моделей податкового супроводу платників є поштовхом до вдосконалення системи адміністрування податків і зборів. Зараз у місті відкрито центри обслуговування платників податків, які працюють у режимі «єдиного вікна», видаються безкоштовні сертифіковані електронні ключі, запроваджено послугу із замовлення та видачі довідок про відсутність податкового боргу електронною поштою, надано можливість одержання в режимі он-лайн безкоштовних консультацій в Інформаційно-довідковому департаменті, діє сервіс «Пульс податкової» та низка інших новацій.
У ході зустрічі підприємці одержали відповіді на запитання, що їх цікавили, ознайомились із законодавчими нововведеннями й практичними аспектами застосування узагальнюючих податкових роз’яснень, а також висловили свої побажання щодо вдосконалення податкової служби міста.
Перший заступник голови ДПС у м. Севастополі зазначив, що практика проведення зустрічей з бізнесом дає змогу невідкладно вирішувати будь-які питання, запобігати конфліктним ситуаціям, тим самим сприяти повноцінному наповненню бюджету.
Курортний сезон у м. Севастополі за традицією відзначається сплеском гастрольної діяльності. Причому складається враження, що приїжджі організатори гастролей відомих артистів і творчих колективів перебувають у стані податкових канікул, хоча такі й не передбачено податковим законодавством.
Виступи у чорноморському місті обіцяють представникам шоу-бізнесу чималі заробітки. Однак сплачувати з них податки вони не поспішають, застосовуючи різні схеми ухилення від оподаткування. Цій проблемі було присвячено зустріч із представниками суб’єктів господарювання, які беруть участь в організації та проведенні гастрольних заходів, що відбулася в ДПС у м. Севастополі.
На зустрічі була присутня заступник голови ДПС у м. Севастополі Ольга Хлопіна-Квіч, яка акцентувала увагу присутніх на проблемах і перспективах декларування доходів представниками шоу-бізнесу, передусім тими, хто приїжджає до міста на гастролі. Приїжджі організатори концертів запевняють, що сплачують податки за місцем своєї реєстрації, в інших регіонах, а севастопольські керівники театрів і культурних центрів доводять, що отримують мізерні кошти тільки від надання в оренду своїх залів. У підсумку виходить замкнуте коло.
У цих невідповідностях і намагалися розібратися учасники зустрічі. Слід зазначити, що сторони вели доволі конструктивний діалог. Конкретні пропозиції в ході дискусії вніс директор Севастопольського академічного російського драматичного театру імені А. В. Луначарського Олександр Костюков. Стосувалися вони насамперед удосконалення законодавства у сфері організації й проведення гастрольних заходів з відповідною адекватною сплатою податків. Його колеги погодилися з пропозиціями й вирішили направити їх для розгляду в ДПС України. Адже керівництво податкового відомства інтенсивно шукає шляхи вирішення різноманітних проблем, що хвилюють представників бізнесу та платників податків. І жодна з них не залишиться без уваги. Таким чином, існує реальна можливість розв’язати спірні питання.
Відділ взаємодії
зі ЗМІ
та громадськістю ДПС у м. Севастополі