Статті

Підприємці не хочуть виплачувати зарплати, які б відповідали гідним стандартам життя

17 березня 2011 року у м. Києві Голова ДПС України Віталій ЗАХАРЧЕНКО зустрівся з представниками компаній — членів Європейської Бізнес Асоціації.

Голова ДПС України, зокрема, заявив, що українські підприємці не хочуть виплачувати зарплати, які б відповідали гідним стандартам життя. З його слів, це з’ясувалось у процесі автоматичного відшкодування ПДВ, одним із критеріїв відбору до якого був рівень заробітної плати працівників на підприємствах, які претендують на таке відшкодування. «На жаль, цього критерію — виплати не менше ніж 2,5 мінімальних зарплат упродовж чотирьох звітних періодів не дотрималися понад 80% претендентів», — зазначив Віталій Захарченко.


«Як можна відшкодовувати податок тим, хто не хоче забезпечити гідний рівень життя своїм працівникам? Загалом сам процес автоматичного відшкодування ПДВ, без перебільшення, — історичний крок, покликаний зробити ведення бізнесу в Україні цивілізованим, прозорим і соціально відповідальним», — наголосив Голова ДПС України.

На зустрічі зазначалося, що податкова служба уже зробила кроки назустріч бізнесу. Наприклад, план перевірок у I кварталі поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого скорочено на 30%, у II кварталі його буде зменшено вже на 50%, при цьому проведення перевірок малого та середнього бізнесу взагалі заборонено.

У ході обміну думками представники підприємницького сектора поінформували керівництво ДПС України про проблемні питання у застосуванні положень Податкового кодексу України.

«Нам важливо, щоб ви почули «живе дихання» бізнесу. Загалом ми позитивно сприймаємо ті меседжі, які надходять останнім часом від податкової», — зазначила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

«Податкова служба прагне, щоб це були не декларативні заяви, а реальні позитивні зміни», — наголосив Віталій Захарченко.

Заступник Голови ДПС України Сергій Лекарь звернув увагу учасників зустрічі на існуючі ризики при роботі підприємців із контрагентами: «Податкова має попереджувати бізнес в режимі он-лайн про існуючі ризики, що дає змогу запобігти проблемам у його діяльності. Це — наш партнерський підхід».

Учасники зустрічі домовились і надалі проводити активний діалог податкової служби та бізнесу.


За матеріалами прес-служби ДПА України

На зустрічі з представниками компаній — членів Європейської Бізнес Асоціації