Соціальне страхування
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Пільги щодо плати за користування житлово-комунальними послугами

Чи поширюються пільги учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 щодо плати за користування житлово-комунальними послугами на його дружину та доньку 9 років, які мешкають разом з ним?


Для осіб, віднесених до категорії 2, передбачено 50-відсоткову знижку плати за користування житлом (квартплата, плата за утримання будинків), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном (абонплата, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів при посекундному обліку їх тривалості) (п. 1 частини першої ст. 21 та п. 11 частини першої ст. 20 Закону № 796).

Зазначені пільги надаються також членам сімей громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мешкають у житлових будинках (квартирах) усіх форм власності, в межах норм, передбачених законом. До членів сімей громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, належать: дружина (чоловік); неповнолітні діти; непрацездатні батьки; особа, яка мешкає разом із постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи особою — інвалідом І групи та доглядає за нею, за умови, що ця особа не перебуває у шлюбі; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та мешкає разом з ним.

Отже, право на пільги при платі за житлово-комунальні послуги крім дружини пільговика мають його діти за умови, що вони не досягли повноліття, тобто 18  років.

У 2012 р., як і в попередні роки, обмежень щодо права на пільги з плати за користування житлово-комунальними послугами для громадян, віднесених до категорії 2 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, немає.

Водночас відповідно до постанови № 879 громадянам, які згідно із законодавством мають пільги щодо плати за житлово-комунальні послуги, зазначені пільги надаються в межах визначених цією постановою норм.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42