Соціальне страхування
Тема: ЄСВ, Відрядження

Нарахування єдиного внеску на компенсаційні виплати за проїзд транспортом у відрядженні

Чи нараховується єдиний внесок на такі виплати на відрядження, як компенсація проїзду на таксі, маршрутному таксі, іншим транспортом у службових цілях, а також компенсаційні виплати на представницькі витрати?


Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом про оплату праці, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Нормативним документом, який визначає складові фонду оплати праці при нарахуванні єдиного внеску до Пенсійного фонду України, є Інструкція № 5.

Відповідно до п. 3.15 розділу третього Інструкції № 5 та п. 6 розділу першого Переліку № 1170 до витрат на відрядження належать: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення, компенсаційні виплати та добові, які виплачуються при переїзді на роботу в іншу місцевість згідно з чинним законодавством. Такі витрати не належать до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Враховуючи зазначене, суми, виплачені працівнику як компенсація проїзду на таксі, маршрутному таксі, іншим транспортом у службових цілях в Україні та у закордонних відрядженнях, не є базою для нарахування та утримання єдиного внеску.

Щодо нарахування єдиного внеску на компенсаційні виплати на представницькі витрати, то зазначені витрати не визначені Інструкцією № 5 як складові фонду оплати праці.

Отже, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на виплати, пов'язані з компенсацією представницьких витрат, не нараховується та не утримується.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42