Соціальне страхування
Тема: ЄСВ

Нарахування єдиного внеску на плату за страхування

Підприємство згідно з укладеним договором страхування перераховує внески страховій компанії за страхування від нещасного випадку працівників. Чи нараховується єдиний внесок на суму таких платежів?


Відповідно до пп. 4.3.5 п. 4.3 розділу четвертого Інструкції № 21-5 визначення видів виплат, що належать до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією № 5.

Згідно з пп. 2.3.4 п. 2.3 розділу другого Інструкції № 5 витрати в розмірі страхових внесків підприємств (крім внесків підприємств відповідно до договорів добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їхніх сімей) на користь працівників, пов'язаних з добровільним страхуванням (особистим, страхуванням майна), належать до інших заохочувальних та компенсаційних виплат фонду оплаті праці.

Отже, плата за страхування від нещасного випадку працівників, яку підприємство (страхувальник) зобов'язане вносити страховій компанії згідно з договором такого виду страхування, є базою для нарахування єдиного внеску.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 березня, Четвер
Час проведення: з 10:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42