Новини

Столиця поліпшує сервіс

«Від фіскального органу — до сервісної служби. Поліпшення інвестиційного клімату та рівня інвестиційної активності у столиці»тема зустрічі, яку провела голова ДПС у м. Києві Ірина НОСАЧОВА з представниками підприємницьких кіл столиці.


На початку зустрічі голова ДПС у м. Києві Ірина Носачова заявила про помітне зростання інвестиційної привабливості столиці України. З її слів, про це, зокрема, свідчить кількість виданих реєстраційних номерів іноземним громадянам. За сім місяців поточного року іноземці, які мешкають у столиці, отримали 4,5 тис.  реєстраційних номерів, що на понад 500 номерів  більше порівняно з минулим роком.

Показником інвестиційної привабливості України є також збільшення утричі сум ПДВ, відшкодованого іноземним підприємствам. У першому півріччі 2012 р. 105 підприємствам з іноземними інвестиціями відшкодовано близько 268 млн. грн. ПДВ. У 2011 р. таких підприємств було 78, сума відшкодування становила 85,5 млн. грн. Збільшується кількість підприємств, які одержують ПДВ в автоматичному режимі. Зокрема, у першому півріччі поточного року 16 підприємствам відшкодовано 9,2 млн. грн., що становить 5% сумарних компенсацій іноземним компаніям. Минулого року під «автомат» потрапило лише десять підприємств з іноземними інвестиціями.

Для багатьох інвесторів показником економічного розвитку країни є рівень заробітної плати. За інформацією Ірини Носачової, у столиці виявлено близько 11 тис.  підприємств, на яких працівники отримують мінімальну заробітну плату. Проте на сьогодні близько 4,5 тис.  таких підприємств уже підвищили заробітну плату працівникам — у червні до бюджету перераховано на 12 млн. грн. більше податку на доходи фізичних осіб, ніж у з попередньому місяці.

Голова ДПС у м. Києві Ірина Носачова наголосила: «Стратегія розвитку м. Києва до 2025 року неможлива без залучення інвестицій. Тому ми повинні зробити все від нас залежне, аби Київ сприймали у світі як місто, зручне для ведення бізнесу і привабливе для іноземного капіталу».

Ірина Носачова також відповіла на численні запитання столичних підприємців і журналістів, а конкретні завдання за порушеними проблемними питаннями одержали начальники відповідних ДПІ столиці.


Сергій СОБУЦЬКИЙ,
serhiy@visnuk.com.ua